Ruský šéf bezpečnosti: „Do Evropy se dostalo ze Středního východu 1500 teroristů ISIS“

Ruský šéf bezpečnosti: „Do Evropy se dostalo ze Středního východu 1500 teroristů ISIS“

Asi 1500 zahraničních teroristů, kteří se účastnili bojových akcí na Středním východě, je nyní v Evropě, informoval ředitel ruské Federální bezpečnostní služby Alexander Bortnikov na konferenci o boji proti mezinárodnímu terorismu.

„Podle odhadů expertů přijelo do Evropské unie ze Středního východu asi 1500 z 5000 teroristů. Významný počet z nich jsou ozbrojenci, kteří byli vysláni svými náčelníky do Evropy, aby pokračovali v teroristických útocích,“ informoval Bortnikov účastníky konference.

„Navzdory velkým ztrátám v Sýrii a Iráku, Islámský stát a teroristické skupiny Al-Kájdy, zakázané v Rusku, a vojenské skupiny s nimi spojené nadále představují vážnou hrozbu.“

„Podařilo se jim ovládat své síly na principu sítě. Propojené a autonomní buňky se šíří ze Středního východu do Evropy, střední a jihovýchodní Asie a hlavní militantní skupiny jsou hluboko do afrického kontinentu, zejména do Libye,“ poznamenal Bortnikov.

Situace v Afghánistánu je podle šéfa FSB pod zvláštním dohledem. K nelegálním teroristickým skupinám se připojují teroristé ze Sýrie, což představuje hrozbu pro státy regionu Střední Asie.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*