Ruský ministr Lavrov žádá USA, aby přestaly s jejich rusofobní paranoiou

Ruský ministr Lavrov žádá USA, aby přestaly s jejich rusofobní paranoiou

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov učinil několik prohlášení na tiskové konferenci po setkání se svým protějškem z Nového Zélandu, Murray McCullym.      

Většina prohlášení se týkala vztahů mezi Ruskem a Spojenými státy.

„Samozřejmě, že vidíme a slyšíme, jak se rusofobie rozlévá v americkém informačním prostoru. Oni vypeskují Rusko jako nepřítele jak Spojených států, tak lidstva. Oni dělají z Ruska globálního darebáčka a snaží se Rusko vinit ze všeho- a to nejen novináři, ale také politici a úředníci pro správu. Víte, pokud hovoříme o aktuální volební kampani již nějakou dobu, dlouho před volbami, téma Ruska odešlo do pozadí v amerických domácích rozhovorech a diskuzích. Nicméně, velmi nečekaným způsobem, když se volební kampaň rozjíždí na plné obrátky, téma Ruska je stále hlasitější a hlasitější a stalo se téměř ústředním tématem diskuzí,“ uvedl ruský ministr Lavrov na tiskové konferenci.

„Prezident Putin opakovaně vyjádřil svou pozici a uvedl, že Rusko nikdy nezasahuje do záležitostí jiných zemí, ani se nesnaží hrát na straně té či oné politické síly. Respektujeme výběr lidí, a budeme respektovat volbu amerického lidu. Budeme připraveni spolupracovat s jakýmkoliv prezidentem, bez ohledu na jeho stranickou příslušnost. Ale samozřejmě, protiruské rétoriky v prezidentském maratonu ve Spojených státech vytváří setrvačnost v americkém establishmentu a těžko přispívá k dalším pozitivním impulsům pro náš dialog o důležitých mezinárodních otázkách,“ doplnil Sergej Lavrov.

Podle Lavrova, krize v Sýrii by mohla být vyřešena mnohem dříve, alespoň na počátku roku 2016, když se konalo zvláštní zasedání mezinárodní skupiny pro podporu Sýrie. Bohužel, uvedl Lavrov, partneři Ruska se ukázali být neschopní rozlišovat mezi zdravou opozicí a teroristy.

Kromě toho, hlava ruského ministerstva zahraničí doporučuje Američanům, aby se zbavily jejich rusofobní paranoie a přestaly spekulovat s instinkty studené války.

 

(PRAVDA/ svobodnenoviny.eu Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov Foto: PressTV)

 

 

Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*