Ruský letoun osmé generace položí NATO na kolena

Ruský letoun osmé generace položí NATO na kolena

Specialisté Sjednocené letecké korporace jsou připraveni zahájit návrhy na bojové letadlo 8. generace. Tento nový vývoj se bude týkat více, než jen letounu. Konstruktéři mají v úmyslu vytvořit koncepčně nový víceúčelový bojový letecký systém s vysoce rozvinutou technickou inteligencí.

Samozřejmě, že „letecká technika nové generace“ je velmi subjektivní pojem. Dnes i letečtí generálové a to jak v Rusku tak i dalších zemích, mají mlhavou představu o tom, jak by mělo vypadat letadlo šesté nebo sedmé generace.

Nicméně, Sjednocená letecká korporace založí skupinu vysoce profesionálních designérů a technologů, aby provedla koncepční výzkum pro vytvoření komplexního bojového letadla, které zodpoví všechny výzvy 21. století, včetně bitev na oběžné dráze. Je docela možné, že vědci budou schopni vypracovat algoritmus pro vytvoření stíhacích letounů 9., 10. a dalších generací, pokud to bude nutné.

Podle deníku Rossijskaja gazeta, specialisté Sjednocené letecké korporace mají v úmyslu navrhnout dvě verze nových stíhacích letounů najednou –  pilotované a bezpilotní modely. Specialisté uvedli, že se bude jednat o lehká a s největší pravděpodobností jednomotorová letadla.

Samotný koncept plnění bojových úkolů se změní. Pilotovaný letoun se bude účastnit bojů společně s bezpilotními letouny v přesně stejné konfiguraci. Bezpilotní letouny budou udávat směr, provádět průzkumné činnosti a bránit posádku letadla před nepřátelskými bojovníky a PVO systémy.

Samozřejmě, že bezpilotní letadla budou schopna řešit své vlastní úkoly – provádět taktický vzdušný průzkum, provádět útoky v nebezpečných prostředích s vysokou intenzitou hrozeb.

Dodatečná ochrana bude zajištěna prostřednictvím elektronického boje na nové úrovni. Pilotovaná a bezpilotní letadla budou operovat ve společnosti virtuálních simulátorů v plné velikosti, aby bylo zničení skutečné jednotky vysoce problematické .

Nová letadla osmé generace budou vybavena klasickými protiraketovými zbraněmi. Rakety budou umístěny uvnitř i vně letadla.

Konstruktéři také chtějí ozbrojit nová letadla umělým intelektem ruského původu.

Vybaveny nadzvukovými motory, stíhačky budou schopny dosáhnout oběžné dráhy v blízkosti Země, provádět tam bojové mise a poté se vrátit zpět.

V současné době konstruktéři nemohou říci, jak bude nový letoun vypadat. Je docela možné, že budou nová letadla připomínat vesmírné bombardéry z filmu „Star Wars“.  Nový letoun bude vytvořen několika konstrukčními pobočkami najednou. Z tohoto důvodu nebude pojmenován Su nebo MiG, ale bude mít vlastní originální název.

 

(PRAVDA/ svobodnenoviny.eu Foto: Pravda.ru)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Ruský letoun osmé generace položí NATO na kolena

  • Letadla jako tohle se osvedcily pri zabijeni lidi a niceni objektu. Nejake souboje s nepritelem ve vzduchu se konaji jenom v hlavach vojenskych blouznivcu. Mimo toho budou rakety schopne tyhle hracky sundavat ze vzduchu stale ucineji. A tak se bude jenom vyvijet srot pro ucely vojenskych zlocincu a psychopatu za nase prachy. Nasi budoucnost zajisti jenom odzbrojeni a to totalni. Nejvetsim nebezpecim pro svetovy mir jsou USA. 7 valek ve 14 letech s miliony mrtvych jsou nas spojenec, nebo spise my jsme jeho spojenec, bojujici v jeho zajmu za nase penize!!!! Ted se snazi USA vrazit klin mezi Rusko a Cinu a budou slibovat za to Cine modre z nebe. Aby je rozdelily a zlikvidovaly pak jednoho po druhem. To vsak Cinani vedi a proto se jim to nepovede. Cina s Ruskem spise zlikviduji USA i zeme NATO. Cas pracuje pro ne a to Amici vedi. Proto nejdrive museji snizit dluhy vyzdimanim Nemecka a NATO zemi.

  • Úžasný univerzální letoun další generace se konat nebude, protože je to neefektivní. Podle mě se půjde cestou specializovaných letadel – laciné a postradatelné drony, klasické stíhací letouny a něco do vesmíru. Mít letadlo jako mají USA ala dobrý ve všem, mistr v ničem je jen vyhazování prostředků oknem a oni to vědí.
    Další otázka je, jestli vůbec budou mít letadla budoucnost v prostředí stále dokonalejších raket, je taky možné, že budoucnost bude patřit raketám s vyspělou AI a letadla jim nebudou moct konkurovat.
    Taky může budoucí bitva vypadat tka, že se vypustí pár výzkumných dronů, kdy těžko říct jak dalece budou miniaturizovaní a roj raket a to bude vše.

    Trochu pozitivní vyhlídka je ta, že se můžeme dostat do situace, kdy budou bojovat stroje proti strojům a ve válkách nebudou umírat lidé, což by byla win-win situace, kdy by si váleční pošuci přišli na své a nikdo by nezemřel. Ale to je asi moc optimistické.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*