Ruský humanitární konvoj míří na východní Ukrajinu (Video)

Ruský humanitární konvoj míří na východní Ukrajinu (Video)

Téměř 300 kamiónů přepravujících 2.000 tun humanitární pomoci, byly zaslány k hranici s Ukrajinou, uvádějí moskevské úřady. Rusko a Ukrajina se již dříve dohodly na humanitární akci pod vedením Červeného kříže.

Kamióny přepravující jídlo, léky a pitnou vodu byly zaslány ruským ministerstvem pro mimořádné situace z Moskvy v úterý ráno, uvádí ruské sdělovací prostředky.

Humanitární náklad obsahuje 400 tun obilí, 100 tun cukru a 62 tun jídla pro děti, stejně jako 54 tun zdravotnického materiálu a léků. Konvoj také veze kolem 12.000 spacáků a 69 elektrických generátorů různých typů.

Ruský humanitární konvoj Foto : RIA Novosti / Maksim Blinov
Ruský humanitární konvoj Foto : RIA Novosti / Maksim Blinov

Humanitární mise se provádí bez účasti ruské armády, zdáraznil mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov.

Ruský prezident Vladimír Putin oznámil předsedovi Evropské komise José Manuelu Barossovi již v pondělí, že Rusko ve spolupráci se zástupci Mezinárodního výboru Červeného kříže posílá na Ukrajinu humanitární konvoj.

Rusko již přišlo s návrhem poslat humanitární pomoc pod záštitou Mezinárodního výboru Červeného kříže do problémových oblastí východní Ukrajiny již minulý týden na zasedání Rady bezpečnosti OSN. Nicméně, představitelé USA, Velké Británie a Německa zdánlivě zdržovali situaci, uvedl Lavrov a obvinil státy z „nehorázného vyjádření cynismu“ kvůli tvrzení, že všechna nezbytná humanitární pomoc již byla přijata kyjevskými orgány.zdroj : http://rt.com

Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*