Ruský export do USA narůstá a to navzdory sankcím

Ruský export do USA narůstá a to navzdory sankcím

Objem ruského exportu do Spojených států narůstá a to navzdory americkým sankcím a chladnějším bilaterálním vztahům, uvedl ruský obchodní vyslanec Alexander Stadnik.

„Během této krize, v letech 2014-2016, fyzický objem našeho exportu do Spojených států rostl poměrně rychle. Nyní, poté, co se směnný kurz ustálil, je zaznamenán také významný růst v cenných hodnotách,“ uvedl Stadnik.

Rusko podle obchodního vyslance primárně vyváží ropné a plynové výrobky, strojní zařízení, železnaté a neželeznaté kovy, drahé kovy i logistické a IT služby.

„Navíc, velké podniky v Rusku, jako je NLMK, Norilsk Nickel, TNK a další, mají své závody ve Spojených státech, kde úspěšně fungují a vyváží své výrobky do třetích zemí,“ uvedl Stadnik.

Z pohledu obchodního vyslance, americké firmy mají také zájem pracovat na ruském trhu, a někdy jej využívat jako odrazový můstek pro vstup na trhy třetích zemí.

Stadnik dodal, že Rusko se stalo velkým logistickým projektem a Spojené státy chtěly rozvíjet styk s euroasijským kontinentem v různých oblastech, jako je kontejnerové doprava.Vazby mezi ruskými a americkými obchodními komunitami se mohou stát hlavním prostředkem pro zlepšení vztahů obou států, uvedl ruský obchodní vyslanec ve Spojených státech.

„Pokud jde o obchodní komunity obou států, důvěra zde nadále přetrvává, společné projekty mezi našimi podniky pokračují a to nám dovoluje tvrdit, že obchodní vazby se mohou stát mostem, který nás přivede k civilizované interakci s ohledem na ostatní otázky,“ uvedl Aleksander Stadnik.

Spolupráce mezi americkými a ruskými podniky se nikdy nezaslavila, zdůraznil Stadnik, který však poznamenal, že zatím nevidí žádné vyhlídky ve vztazích mezi USA a Ruskem.

Vztahy mezi Ruskem a západními státy se zhoršily v době ukrajinské krize, neboť Brusel a Washington obvinily z konfliktu na Ukrajině Rusko a nadále odmítají uznat opětovné spojení Krymu s Ruskem po referendu, které proběhlo v březnu roku 2014. Spojené státy a Evropská unie vyjádřily nesouhlas tak, že uvalily na Ruskou federaci několik kol protiruských sankcí navzdory tomu, že Moskva opakovaně tato obvinění odmítla.

 

(SPU/ svobodnenoviny.eu)
Loading...

Podobné články

Komentář “Ruský export do USA narůstá a to navzdory sankcím

  • Od počátku je cílem sankcí proti Rusku uvolnění trhu pro zájmy USA. Evropské země vzaly sankce vážně a obchodníci z USA nemají v Rusku konkurenci. Je to podobné, jako když ve známém filmu rozkradli tombolu a pak zhasli, aby poctiví zloději vrátili ceny zpět. Našel se jeden. Jsme také za hlupáka, když na takovou hru USA přistupujeme.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*