Rusko zvažuje úplný zákaz GMO produktů

Rusko zvažuje úplný zákaz GMO produktů

medvedev

Od 15.října žádné GMO v Rusku?Ruský premiér Dmitrij Medvedev nařídil příslušným orgánům,aby už teď vzali v úvahu možný zákaz dovozu produktů,které by obsahovali geneticky modifikované organismy(GMO) a který by měl do 15. října již platit.
Nařízení bylo určené pro Rospotrebnaroz-u,ministerstvo hospodářství a ministerstvo pro obchod a ekonomický rozvoj.Mají předložit návrhy na dodatky k ruské legislativě,které mají zpřísnit kontrolu nad obratem produktů obsahujících GMO.
Výše uvedení mají také předložit návrhy na „možnost zákazu dovozu takových produktů do Ruska“
Seznam nařízení premiéra,byl nastavený k naplnění nařízení prezidenta,které adresoval po střetnutí socio-ekonomického rozvoje v Rostovském regiónu 18.září tohoto roku.
Medvedevovy nářízení byly vyvěšeny na vládní internetové adrese.
Rusko v současnosti podniká tvrdé kroky proti pěstování geneticky modifikovaných potravin.
V srpnu Rusko začalo z prvním nezávislým projectem na monitorování toho,jestli ruští farmáři nepěstují nelegálně GMO obilniny v regióně v Bolgogrodu.
Národní asociace pro genetickou bezpečnost (NAGS) už vykonala první kroky a v belgogrodském regioně se takové obilniny nenašly.

V současnosti ruský zákon dovoluje 19 geneticky modifikovaných línií v jídle a jen pěstování GMO je v současnosti zakázané.
Paradoxně po tom,co Rusko vztoupilo do světové obchodní organizace (WTO),je poviné zjednodušovat proceduru pro registraci GMO,sadit a zásobovat a také zastavit bezpečnostní kontroly ohledně jejich distribuce.

překlad : svobodnenoviny.eu

zdroj : hlavnespravy.sk

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*