Rusko vyvíjí hypersonický nukleární kosmický bombardér

Rusko vyvíjí hypersonický nukleární kosmický bombardér

Rusko vyvíjí hypersonický strategický bombardér schopný provést jaderné údery z vesmíru. Letoun bude moci dosáhnout jakékoli části světa do jedné až dvou hodin.               

Zástupce vojenské akademie ruských strategických raketových vojsk (RVSN), plukovník Alexej Solodovnikov řekl deníku Ria Novosti, že prototyp motoru nového letounu má být vytvořen do roku 2020.

„Myšlenka je následující. Letoun odstartuje z konvenčních letišť k monitorování vzdušného prostoru. Bude moci letět do vesmíru, když proto bude pádný důvod. Letoun bude moci zasáhnout cíle z vesmíru, včetně použití jaderných zbraní, než poletí zpět na své letiště. Jedná se o strategický letoun,“ uvedl Solodovnikov.

Podle plukovníka, bombardovací letoun bude schopen dosáhnout jakéhokoli místa na světě v jedné nebo dvou hodinách.

Nový letoun byl vyvinut Centrálním Aero-hydrodynamickým ústavem. Odborníci v současné době pracují na charakteristikách letounu. „Myslím, že počáteční hmotnost se bude pohybovat kolem 20 až 25 tun. Bude to stroj v režimu nadzvukové rakety,“ dodal plukovník.

Alexey Solodovnikov, který působí jako pedagog na Akademii, je vývojářem motorů pro budoucí letadla.

„Až roztřídíme základní aspekty, přesuneme se k výrobě motoru. Během druhého roku naší práce, v roce 2018, budeme pracovat na trupu. Letoun má létat v roce 2020,“ uvedli specialisté.

„Motor bude schopen fungovat jak v atmosféře planety, tak v kosmickém prostoru, kde není vzduch. Bude to jedna platforma pro letadlové i raketové motory,“ uvedl specialista. „Rusko v současné době nemá takové motory,“ dodal.

 

(PRAVDA/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*