Rusko varuje před potenciálním plánem Ukrajiny zaútočit na východu země.

Rusko varuje před potenciálním plánem Ukrajiny zaútočit na východu země.

Rozhodnutí Ukrajiny zastavit platby z rozpočtu pro východní oblasti může být předstupněm k vojenskému útoku v oblasti, uvedl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.

Jelikož ukrajinská vláda zmrazila rozpočet, může tím „připravovat půdu pro další vojenskou invazi s cílem vyřešit problém (konfliktu na východě) silou,“ uvedl Lavrov ve středečním projevu v ruském parlamentu.

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov Foto : PressTV
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov Foto : PressTV

Začátkem tohoto měsíce, ukrajinští úředníci prohlásili, že nezaplatí 2,6 miliardy dolarů státní podpory pro východní oblasti, které jsou ovládány pro-ruskými silami, což je krok, který pravděpodobně ještě zhorší situaci v zemi.

Začátkem tohoto týdne, palba těžkého dělostřelectva poškodila vodní filtrační stanice, které dodávají vodu pro většinu východní části ukrajinského města Doněck. V důsledku toho, většina čtvrtí nemá tekoucí vodu, zatímco jsou zbývající kapacity využívány pro ústřední vytápění, uvedl ve středu v prohlášení starosta města Doněck.

Ukrajinské, převážně rusky mluvící oblasti na východě byli svědky smrtelných střetů mezi pro-ruskými aktivisty a ukrajinskou armádou, které probíhají od dubna za účelem umlčet pro-ruské protesty.

Kyjev a jeho západní spojenci obviňují sousední Rusko z této chaotické situace na východu Ukrajiny. Kreml však opakovaně tyto obvinění popřel a označil je za nepodložené informace.

zdroj : http://www.presstv.ir

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…