Rusko: USA jen pomáhají teroristům v Sýrii, aniž by proti nim bojovaly

Rusko: USA jen pomáhají teroristům v Sýrii, aniž by proti nim bojovaly

Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharova uvedla, že americká vojenská přítomnost v Sýrii ničemu nepomáhá, ale překáží v boji proti terorismu v zemi.

Dne 12. prosince, americký zvláštní komisař koalice proti ISIS Brett McGurk uvedl, že dnes USA a jejich spojenci čelí potížím v boji proti teroristům v Sýrii.Zacharova zdůraznila, že takové prohlášení se jen snaží ospravedlnit nezákonnou ozbrojenou přítomnost Spojených států.

„Podle ruských odhadů, (americká přítomnost) nejenže nereaguje na zájem konečné likvidace mezinárodních teroristů v Sýrii, ale také se stává skutečnou překážkou pro tento cíl,“ uvedla Maria Zacharova na tiskové konferenci.

Sýrie se zmítá v ozbrojeném konfliktu od března 2011, v němž vládní jednotky čelí ozbrojeným opozičním frakcím a teroristickým skupinám podporovaným USA.

Spojené státy vstoupily do syrského konfliktu v září 2014 tím, že vedly národní koalici, která začala bombardovat pozice teroristických skupin bez souhlasu Damašku nebo OSN, ale jejich snaha porazit ISIS téměř ničeho nedosáhla.

Ve skutečnosti, Spojené státy jsou neustále obviňovány z napomáhání ISIS. Právě minulý měsíc byla Amerikou vedena mezinárodní koalice obviněna z převozu teroristů ISIS v provincii Hasakah v Sýrii. Syrská tisková agentura SANA uvedla, že USA přemístily řadu teroristů ISIS za pomocí vrtulníků z provincie Hasakan na neznámé místo.

Koalice se k informacím zveřejněným tiskovou agenturou dosud nevyjádřila.

Vůdce syrské armády Hassan Akhmad Hassan dříve uvedl, že USA a jejich spojenci podporují teroristy v Sýrii, aniž by proti nim bojovaly a dohlížejí na militanty, které rovněž organizují. Aby dokázal své tvrzení, generál přinesl zprávu z vedení Islámského státu, podle něhož byli evakuováni při více než jedné příležitosti na bezpečné místo americkými letouny a vrtulníky.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*