Rusko urychlilo vývoj nového strategického bombardéru

Rusko urychlilo vývoj nového strategického bombardéru

stihac

SOCHI, 28. listopadu (RIA Novosti) – Rusko urychlí vývoj strategického bombardéru budocnosti do roku 2014, řekl vedoucí letecko průmyslového komplexu.
Projekt známý pod jménem PAK-DA se vyvíjel po dlouhou dobu, ale loni dostal oficiální povolení od ruského vedení.
“ Tento rok jsme se rozhodli k rozvoji PAK-DA letadel,“ řekl Mikhail Pogosyan, velitel ruské letecké společnosti pro Budoucnost ruska pořádané Vladimírem Putinem.

stihac
„Skončili jsme řídit tento projekt s ministrem obrany v září, ale momentálně se připravujeme na  plnohodnotný výskum pro následující rok  vývoje těchto letadel,“ řekl Pogosyan.
S odvoláním na ruské média , citující zdroje  ministra obrany je design Tupoleva vítěz  výběrového řízení kvůli konceptu tvaru „létajících křídel“ , které mu dávají možnost neviditelnosti.
Ministr obrany potvrdil, že PAK-DA by měla být vybavena vyspělou technologii a vyzbrojena nukleární raketou dlouhého doletu.
Produkce nového bombardéru by měla být v roce 2020 v nové letecké továrně Russia’s Kazan plant (KAPO), uvedl ministr obrany.

Nový bombardér PAK-DA má nahradit stávající strategické bombardéry 63 Tupolev Tu-95MS a 13 Tu-160 Blackjack během následujících deseti let.

zdroj : en.ria.ru   překlad :svobodnenoviny.eu   foto : en.ria.ru

 

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*