Rusko-ukrajinský novinář Pavel Šeremet byl zavražděn ve svém autě v Kyjevě (Video)

Rusko-ukrajinský novinář Pavel Šeremet byl zavražděn ve svém autě v Kyjevě (Video)

Slavný rusko-ukrajinský novinář Pavel Šeremet byl dne 20. července zabit na Ukrajině v důsledku exploze, ke které došlo v automobilu patřícímu jeho družce. Šermetova manželka Alyona Prytula pracuje jako vedoucí publikace Ukrajinská pravda.

Pavel Šeremet byl zabit na cestě do práce, kde se měl účastnit ranního vysílání v rozhlasové stanici Vesti. K explozi došlo v 7:45 hodin, 15 minut před začátkem vysílání.

Pavel Šeremet v posledních letech pracoval na Ukrajině. Předtím, než se odstěhoval na Ukrajinu, novinář žil v Rusku, kde pracoval pro státní První kanál a nakladatelství Kommersant.

Pavel Šeremet byl zabit v Kyjevě na cestě do práce. Podle šéfredaktora ukrajinského serveru Pravda, Seville Musayeva, novinář nebyl v poslední době zapojen do žádné činnosti pátracích akcí. Novinář provozoval blog na webových stránkách a pořádal různá interview.

Očitý svědek incidentu, pojmenován jako Alexej, uvedl, že jel po hlavní silnici, když se Šeremetovo Subaru blížilo z přilehlé ulice. Bomba byla zřejmě umístěna pod vozidlem. Ostatní řidiči a kolemjdoucí přiběhli k autu po explozi a otevřeli dveře, ale novinář byl již mrtev.

O několik minut později přijela sanitka a novináře odvezla. Další očitý svědek uvedl, že Pavel byl po výbuchu ještě živý. Křičel „Pomoc!“ několikrát předtím, než zemřel.

 

(PRAVDA/ svobodnenoviny.eu  Foto: Pravda.ru)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*