Rusko se obává, že chce Kyjev zničit důkazy o sestřelení letu MH17

Rusko se obává, že chce Kyjev zničit důkazy o sestřelení letu MH17

Kyjevské orgány se mohou snažit „zničit důkazy“, které prokazují jejich roli v havárii malajsijského letadla, uvedl ruský velvyslanec OSN Vitalij Churkin a současně vyjádřil znepokojení nad pokračující vojenskou operací na východě Ukrajiny, která je v rozporu s rezolucí OSN.

Podle Churkina, prezident Ukrajiny Petro Porošenko slíbil příměří v oblasti katastrofy, „ale tento slib byl okamžitě porušen, zatímco ukrajinští úředníci veřejně oznámili nový úkol – očistit místo od separatistů a okamžitě převzít kontrolu nad tímto územím,“ řekl Churkin v New Yorku.

Takové akce přímo porušují rezoluci Rady bezpečnosti OSN 2166, která vyzývá k příměří a k důkladnému a nestrannému vyšetření tragédie Boeingu pod záštitou ICAO, dodal Churkin.

Obáváme se, že kyjevské orgány mají v úmyslu zničit důkazy, které prokazují, že byl Kyjev zapleten v roli katastrofy malajsijského letadla,“ řekl Churkin.

S cílem zajistit příměří a posílit jej, v pondělí navrhla ruská delegace při OSN, aby přijali „jednoduché a jednoznačné prohlášení v tisku.“

Nicméně, ruský návrh byl bez okolků zablokován některými členy Rady bezpečnosti, zjevně nemají zájem dodržet v přísném souladu rezoluci 2166,“ vysvětlil Churkin.

Opět usilujeme o příměří na Ukrajině, Churkin připomněl Radě bezpečnosti, že Nizozemsko, Austrálie a Malajsie mobilizovaly „značné zdroje“ aby vyšetřili havárii.

 

Foto : očitý svědek RT
Foto : očitý svědek RT

Rusko mezitím předalo svá data dozoru nad postiženou oblasti havárie Boeingu 777.

Předali jsme údaje z objektivního pozorování postižené oblasti mezinárodním organizacím, včetně OSN a OBSE. Očekáváme, že ostatní budou také jednat konkrétně a konstruktivně, místo šíření nepodložených a zavádějících pomluv,“ řekl ruský diplomat.

Velvyslanec zdůraznil, že Rusko „nabízí všechny druhy pomoci k vyšetřování,“ a dodal, že ruské úřady pro civilní letectví „rychle formulovaly otázky, které je třeba vyjasnit, aby se odhalil úplný obraz tragédie.“

Ve stejnou dobu, Churkin poukázal na to, že navzdory ochoty proti-kyjevských sil spolupracovat s úsilím vyšetřovatelů, jak poznamenal v Austrálii zvláštní vyslanec Marshal Angus Houston, má vyšetřovací tým stále potíže dostat se na místo havárie.

Jedním z klíčových ustanovení rezoluce, která byla zahrnutá kvůli naléhání ruské delegace, je požadavek, aby se v oblasti přilehlé k místu katastrofy, ukončily veškeré vojenské akce, s cílem zajistit bezpečnost během mezinárodního vyšetřování.“

https://www.youtube.com/watch?v=emcA_CSQxvY

zdroj : http://rt.com


Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Rusko se obává, že chce Kyjev zničit důkazy o sestřelení letu MH17

  • Samozrejme, ze skorumpovana zidovska vlada v Kyjeve ma strach, aby to na ne neprasklo, ze vina je na nich. Ta ostuda pro vsechny zidy na svete! Vzdyt preci jen zidi jsou ti perpetualne ublizeni chudaci a nikoliv agresori. A ted by jim meli prisit takovy hrozny flastr se sestrelenim malajskeho letadla? Pomooooc! Mezinarodni zide, udelej s tim neco, at to neni nas! My prece za nic nemuzem!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*