Rusko, Rusko, je ti z nás úzko?

Rusko, Rusko, je ti z nás úzko?

Tak původně jsem zamýšlel stvořit článek „Komunisti jsou jako manželky…“ s podtitulem, platícím pro obě pohlaví „Když ptáčka lapají“ pěkně mu zpívají. Což opravdu platí pro všechny jmenované a pro komunisty zvlášť.

Myslím ale, že nikdo, ani interně v té teroristické partaji, nemyslel na to, jaký teror komunisté zavedou, když se dostanou k moci. Ale, pokud u moci nejsou a jsou v úloze opozice či glosátora, překvapivě často mívají komunisté pravdu.

Nedávno to na ČT předvedl jeden komunistický poslanec, který se vydal na Ukrajinu a nedržel se cenzurních pravidel. Jel tedy tedy i tam, kam si to americká a česká věrchuška nepřeje, neboť nám krmí ucho prefabrikovanýmí a tendenčními zprávami.

A přesně v těchto intencích působí i náš milý kolega, Jan Ziegler, který snad kromě o Rusku nebo některém Dopravním podniku nenapsal, až s nepatrnými výjimkami, nikdy nic jiného.

Jan Ziegler Foto: Facebook Jana Zieglera
Jan Ziegler Foto: Facebook Jana Zieglera

A co včera napsal pan Zielger? Zdrcující nadpis: Nemocní rakovinou páchají v Rusku sebevraždy, chybí potřebné léky

Což je sice hezké, ale je výrok kvalitativní. Jako třeba „venku prší“. Ale už není řečeno jak dlouho, jak intenzivně a zda hrozí povodeň. Takže, bez jakéhokoli dalšího upřesňujícího údaje a počtu a hlavně poměru sebevražd k počtu nemocných, chybí.

Ale, na druhou stranu, je to jakýsi výstřel k zahájení boje proti „rusofilům“, což je označení tak pitomé, až to práská dveřmi.

Za Rusofily jsou označeni lidé, kteří mají pochopení pro ruskou politiku na Ukrajině, protože to prostě není v intencích naší americko-česko-kongresově-bustovní politice. Jen ta opička zamrzí.

Pan Ziegler vyčítá Rusku všechno možné. Kromě jiného chudobu, špatnou zdravotní péči a snad i vládu oligarchů. To s těmi oligarchy si nejsem jist, ale s tou chudobou tedy ano. Myslím v podání pana Zieglera.

Asi ano, asi je v Rusku chudoba větší než u nás a u nás chudoba větší než v Německu a v Německu větší než ve Švýcarsku a ve Švýcarsku možná větší než v USA. Ale, nevím, jestli opravdu v průměru. Nicméně, proboha, co je nám do toho?

Proč musíme neustále používat výrazy zděděné po Adolfu Hitlerovi, který to tak rád používal proti SSSR: Kolos na hliněných nohou také proti Rusku? Jistě, je to obrovská země a mnohé světové velmoci si už dělají zálusk na jeho obrovské přírodní bohatství.

A ať se na mě nikdo nezlobí, já jsem zcela bytostně přesvědčen o tom, že tzv. Majdan, který vrcholil právě před dvěma roky, nebyl ničím jiným než zvenku podporovaným a řízeným pučem proti legálně a legitimně zvolenému prezidentovi.

Proti prezidentovi, který sice nebyl vůbec žádný Mirek Dušín, ale přece jenom vedl Ukrajinu rozumně, s ohledem na zájmy prostých lidí, a se zahraničně-politickou orientací, která většině ukrajinského lidu vyhovovala.

Ale přesně podle V.I.Lenina, který svoji menšinovou skupinku ve vedení ruské sociální demokracie přejmenoval na bolševiky, zmocnila se velmi malá menšina, reprezentující jen několik tisíc lidí vlády v Kyjevě a od té doby to vede od desíti k pěti.

Takže by vůbec nebylo špatné, kdyby pan Ziegler zaměřil svoji pozornost o nějakou tu verstu dále na Západ a poreferoval o tom, jak se za ty dva roky vlády Majdanu Ukrajina zvedla, o kolik se obyvatelstvu zvýšila cena plynu, jak poklesla reálná mzda a jak poklesla hřivna.

A tím se, velkým obloukem, vracíme k mottu článku a sice, co vše jsou nám komunisti schopni napovídat, aby kryli své neúspěchy.

A vida, přesně to teď dělá naše, ukrajinská, americká a jiná propaganda, i zde hojně reprezentovaná, aby naprostý průser ukrajinské ekonomiky zakryla poukazováním na problémy ruské, které dozajista nejsou malé, ale je to, ve srovnání s UA, procházka růžovým sadem.

 

 

Jiří Hermánek

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*