Rusko představilo nejmocnější jaderný torpédoborec na světě

Rusko představilo nejmocnější jaderný torpédoborec na světě

Nejmocnější jaderný torpédoborec Sibir, Project 22220, byl představen v Petrohradě, informovala Ria Novosti.

Zmocněnec prezidenta v severozápadní federální oblasti, Nikolay Tsukanov, generální ředitel společnosti Rosatom Alexej Lichačev a prezident společnosti United Shipbuilding Corporation Alexey Rakhmanov se zúčastnili slavnostního ceremoniálu. Předsedkyně ruské účetní komory Tatyana Goliková, která se také zúčastnila ceremoniálu, rozbila láhev šampaňského o trup torpédoborce.

Koncem srpna tohoto roku, Afrikantov Design Bureau napsal zprávu o připravenosti jaderné elektrárny pro ledoborec Sibir. Na plavidle budou instalovány dva reaktory RITM-200 o kapacitě 55 MW. Palivo v reaktorech bude muset být znovu naplněno každých 7-10 let a reaktory budou mít životnost 40 let.

Torpédoborec Sibir je sériová loď projektu 22220. Stavba plavidel byla zahájena v květnu 2015. Po uvedení na trh, inženýři budou pracovat na dokončení plavidla. Ledoborec má být připraven pro navigaci v roce 2020.

Váha plavidla je 33 540 tun, má délku 173,3 metrů a šířku 34 metrů. Ledoborec bude mít 74 členů posádky. Bude schopen vyvinout rychlost 22 uzlů. Ledoborec je určen k tomu, aby prolomil jak oceánský, tak říční led až do hloubky 2,9 metrů. Tudíž kombinuje vlastnosti dvou tříd plavidel – říčních a námořních lidí.

Vlajková loď projektu – ledoborec Arktika, který byl představen v roce 2016, bude uveden do provozu v červnu 2019. Třetí plavidlo projektu – Ural – byl představen v červenci 2016 a podle nových plánů půjde do provozu v roce 2022.

 

(PRAVDA/ svobodnenoviny.eu Foto: Pravda.ru)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*