Rusko povolilo polským státním zástupcům navštívit Smolensk

Rusko povolilo polským státním zástupcům navštívit Smolensk

Ruská vyšetřovací komise dala polským státním zástupcům zelenou, aby navštívili místo letecké havárie, která před osmi lety zabila polského prezidenta, informoval polský deník wPolityce.pl.           

Deník dodal, že polští státní zástupci budou mít možnost vidět vrak letadla.

Přesný termín, kdy polský tým pojede do Smolenska v západním Rusku, je zatím neznámý, ale deník wPolityce.pl uvedl, že to může být v příštích týdnech.Dne 10. dubna 2010 se zřítilo polské letadlo s tehdejším prezidentem Lechem Kaczyńskim, jeho manželkou a dalšími 94 osobami – většinou politické a vojenské špičky – při pokusu přistát na vojenském letišti ve Smolensku.

Podle komise, kterou zřídila polská vládnoucí strana Právo a spravedlnost (PiS), byl letoun pravděpodobně zničen výbuchem v polovině letu a ruští velitelé letového provozu údajně úmyslně mystifikovali polské piloty o svém umístění, zatímco se prezidentské letadlo blížilo k přistávací dráze.

Strana PiS je vedena Jarosławem Kaczyńskim, dvojčetem polského prezidenta Lecha Kaczyńského.

PiS dlouhou dobu napadá oficiální zprávu o havárii, kterou vydala minulá polská vláda a upozorňuje na množství chyb na polské straně a zároveň poukazuje na chyby na straně ruského personálu v řídící věži vojenského letiště ve Smolensku.

Ruská zpráva dala veškerou vinu Polákům.

Místo havárie v roce 2010 Foto: Wikimedia Commons
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*