Rusko posílá 37. konvoj s humanitární pomocí do jihovýchodní Ukrajiny

Rusko posílá 37. konvoj s humanitární pomocí do jihovýchodní Ukrajiny

Ruský 37. humanitární konvoj na pomoc obyvatelům jihovýchodní Ukrajiny míří do regionů Doněcka a Luhanska, uvedla ve čtvrtek časně ráno mluvčí ruského ministerstva pro mimořádné situace.

„Ve 4:00 moskevského času (GMT 01:00) konvoj ministerstva pro mimořádné situace s humanitární pomocí pro Donbas zamířil z ruského záchranného centra Donskoy směrem k hranicím Ukrajiny,“ uvedla mluvčí.

Konvoj veze více než 1,100 tun pomoci, včetně potravin, jako je mouka, čaj a obilí, jakož i školních pomůcek a vysokoškolských učebnic pro studenty Donbasu.

Na ukrajinských hranicích bude konvoj rozdělen na dvě skupiny, z nichž jedna zamíří do jihovýchodní oblasti Doněcka, zatímco druhá část konvoje pojede do Luhanska.

Ruský humanitární konvoj Foto : RIA Novosti / Maksim Blinov
Ruský humanitární konvoj Foto : RIA Novosti / Maksim Blinov

Regiony Doněcko a Luhansko jsou závažně poškozené kvůli bojům mezi ukrajinskými vojáky a obhájci nezávislosti, které vypukly v dubnu 2014, poté, co Kyjev zahájil vojenskou operaci proti místím obyvatelům. V únoru 2015 se obě strany dohodly na příměří, nicméně, sporadické boje v Donbasu pokračují.

Rusko od srpna 2014 poslalo do regionu více než 44.000 tun humanitární pomoci.

Rusko se rovněž zúčastnilo klíčových mírových jednání o Ukrajině, včetně únorového zasedání v Minsku, které vedlo k průlomové dohodě o příměří.

 

 

SPU/ svobodnenoviny.eu

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Rusko posílá 37. konvoj s humanitární pomocí do jihovýchodní Ukrajiny

  • To je sice hezké, hrát si na humanitární pomoc, ale již brzo budou lidé přijímat informaci, že ruské zájmy jsou na Ukrajině zcela totožné se zájmy USA, že podíl na rozpoutání války je mezi Ruskem a USA téměř vyrovnaný, že Ukrajina je pro tyto velmoci jakýmsi trenažérem, a v neposlední řadě, že tato uměle udržovaná válka slouži do značné míry k odvádění pozornosti. Chudáci Ukrajinci, když byli vybráni a vůbec nechápou o co se v té válce jedná. Faktem je, že démonizace Ruska hlavními médii je přehnaná, nicméně USA a Rusko jsou řízeny jednou a tou samou silou, jsou to dvě zóny zla, a jestli máme mít nějakou budoucnost, nesmíme se stavět ani na jednu stranu.

  • Děkuji Rusku, že díky zdrženlivému postoji nenaskočilo na snahu USA vyvolat válku v Evropě, která měla zachránit krachující US ekonomiku. Je čas procitnout, nepodléhat propagandě, která nám neustále vnucuje, že agresorem je Rusko. Je čas pochopit, že největším nepřítelem EU jsou USA. USA nemají spojence. Rozlišují jen ty, kteří je poslouchají a ty, kteří je neposlouchají. Neposlušné pak rozlišují na ty, kteří jsou schopni zasáhnout zbraněmi hromadného ničení území USA a ty druhé. Ty druhé pak bombardují. Je mi velice líto, že je ČR oficiálně na straně okupantů, když jsme okupace na vlastní kůži zažili.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*