Rusko nesouhlasí s USA ohledně okamžitého stažení Íránu ze Sýrie

Rusko nesouhlasí s USA ohledně okamžitého stažení Íránu ze Sýrie

Írán je přítomen v Sýrii na žádost jejích zákonných orgánů, ale v této otázce je prostor pro vyjednávání, řekl agentuře TASS ruský náměstek ministra zahraničí Sergej Ryabkov, který se účastnil jednání mezi tajemníkem ruské bezpečnostní rady Nikolajem Patruševem a poradcem pro národní bezpečnost USA Johnem Boltonem.„My bereme kroky Íránu s velkým respektem, abychom zajistili vlastní bezpečnost a akce, včetně Sýrie, na pozvání legální vlády této země. To však neznamená, že v této oblasti neexistují žádné vyhlídky ani prostor pro další práci,“ poznamenal zástupce ministra zahraničí.

Ryabkov dodal, že otázka přítomnosti Íránu v Sýrii byla projednána v širším kontextu situace na Blízkém východě a v Sýrii. „Máme v této oblasti mnoho nesrovnalostí s Američany,“ poznamenal vysoký diplomat. „Pozice jsou v některých případech přímo opačné, ale i zde, což je důležité, existují důvody pro pokračující dialog o Sýrii.“

Ryabkov zopakoval, že Rusko spolupracuje v Sýrii s Íránem na základě formátu z Astany.

„V blízké budoucnosti dojde k novým kontaktům, včetně platformy v Ženevě, kterou považujeme za důležitou součást výborné práce. Soči a Astana nemohou nahradit Ženevu, to jsou nezávislá místa a všechny tyto směry se navzájem doplňují. Předpokládáme, že Teherán má podobné názory,“ uzavřel ruský náměstek ministra zahraničí.

(Íránská armáda Foto: AP)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*