Rusko: Nebudeme váhat před sestřelení amerických letounů v Sýrii

Rusko: Nebudeme váhat před sestřelení amerických letounů v Sýrii

Vrchní náčelník ruského generálního štábu Valery Gerasimov prohlásil, že teroristické organizace ve východní Ghoutě východně od centra Damašku připravují útok chemickými zbraněmi, aby se pokusili vynutit reakci USA proti syrské vládě, která bude z útoku viněna.

Rusko si je plně vědomo této operace pod falešnou vlajkou a má fakta, která dokazují, že se tyto skupiny připravují zinscenovat útok chemickými zbraněmi na civilní obyvatelstvo, který bude svalen na syrské vládní síly, zdůraznil Gerasimov.

Garasimov zdůraznil, že Spojené státy plánují „poskytnout takzvané“ důkazy o „údajných masových civilních úmrtích v důsledku syrské vlády a ruského vedení, které ji podporuje.“„Jako protiopatření plánuje Washington zahájit raketový a bombový útok na damašské vládní čtvrti,“ uvedl Garasimov.

Pak také varoval, že Spojené státy budou muset čelit ruské odvetě, pokud se rozhodnou napadnout zařízení syrského ministerstva obrany.

Garasimov vysvětlil, že „v případě ohrožení života našich vojáků, ruské ozbrojené síly přijmou odvetná opatření s cílem zaútočit na rakety a jejich nosná letadla.“

„Ruští vojenští poradci, členové ruského Centra pro smíření a vojenská policie nadále zůstávají v zařízeních syrského ministerstva obrany v Damašku. V případě ohrožení životů naší armády ruské ozbrojené síly přijmou odvetná opatření jak proti raketám, tak i proti jejich nosičům,“ uvedl.

Podle Gerasimova „pokračují procesy, které by měly normalizovat situaci v hlavním městě Sýrie.“

Podle dřívějších zpráv, nelegální ozbrojené skupiny ostřelují pozice syrských vládních sil a také obytné čtvrti Damašku a jeho předměstí.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*