Rusko naléhá na Turecko, aby neútočilo na syrské Kurdy

Rusko naléhá na Turecko, aby neútočilo na syrské Kurdy

Rusko sleduje provoz turecké armády v severní Sýrii a vyzývá Ankaru, aby spolupracovala s Damaškem, uvedla mluvčí ruského ministra zahraničí Marie Zacharová, podle tiskové agentury TASS.                   

„My pozorně sledujeme turecké vojenské operace ozbrojených sil v Sýrii. Samozřejmě, sdílíme přání Turecké republiky bojovat proti Islámskému státu, která je ztělesněním mezinárodního zla, ale zároveň bychom rádi upozornili na potřebu řídit se dle mezinárodního práva a koordinovat všechny vojenské operace na území suverénního státu s legitimní vládou této země.“

„Žádáme turecké partnery pro selektivní přístup při výběru cílů pro operace proti terorismu a pro zamezení úderů na místech, kde je nasazena opozice a etnické skupiny, včetně syrských Kurdů, kteří také bojují proti Islámskému státu,“ uvedla Zacharová.

Mluvčí také poukázala na to, že v současnost době je „nejdůležitějším úkolem představit společnou frontu se všemi zúčastněnými stranami a bojovat proti teroristické hrozbě.“

Dne 24. srpna, Ankara oznámila, že turecké síly podporované letouny Amerikou vedené koalice začaly vojenskou operaci, nazvanou  Euphrates Shield k očištění města Jarabulus od džihádistické skupiny Islámský stát. Syrští Kurdové a Damašek Ankaru obvinili z porušování územní celistvosti země.

 

(Mluvčí ruského ministra zahraničí Marie Zacharová Foto: Alexander Shcherbak/TASS)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*