Rusko je znepokojeno, že syrská opozice odmítá realizovat mírový plán

Rusko je znepokojeno, že syrská opozice odmítá realizovat mírový plán

Ruské ministerstvo zahraničí uvedlo, že je znepokojeno skutečností, že některé skupiny syrské ozbrojené opozice, Ahrar al-Sham největší z jich, odmítli dodržovat rusko-americkou dohodu o ukončení válečného stavu v Sýrii, informovala tisková agentura TASS.

„Reakce některých ozbrojených skupin syrské opozice, z nichž je největší Ahrar al-Sham, které odmítají následovat rusko-americkou dohodu a deklarují, že se odtrhnou od svých „kamarádů ve zbrani“ z Jabhat Fateh al –Sham (dříve známá jako Fronta an-Nusrá) nám způsobuje vážné obavy,“ uvedlo ruské ministerstvo. „V této souvislosti stojí za to připomínat, že navzdory našim neustálým výzvám, Spojené státy nedaly souhlas dát skupinu Ahrar al-Sham na seznam teroristů OSN.“

Podle ministerstva, Rusko vítá souhlas syrské vlády k přijetí a realizaci rusko-americké dohody o Sýrii.

Balíček rusko-amerických dohod přijatých po seriózních konzultacích, které probíhaly od února, nabyl účinnosti dne 12. září. Jeho cílem je zvýšit koordinaci boje proti terorismu v Sýrii, posilovat úsilí o zastavení vojenských nepřátelských akcí, přispět k řešení humanitárních problémů a vytvořit podmínky pro zahájení komplexního politického procesu v Sýrii. Všichni účastníci musí dodržovat ukončení režimu vojenských konfliktů a zastavit veškerou palbu, zdůraznilo ruské ministerstvo zahraničí.

„Moskva vítá veřejné potvrzení ze strany syrské vlády o souhlasu s rusko-americkou dohodou,“ uvedlo ministerstvo zahraničí citované agenturou TASS.

 

(Ilustrační obrázek Foto:EPA/SEDAT SUNA)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*