Rusko bojuje proti Islámskému státu a nerozlišuje teroristy na radikální a „umírněné“

Rusko bojuje proti Islámskému státu a nerozlišuje teroristy na radikální a „umírněné“

Dle tvrzení USA, jehož letectvo bombardovalo v afghánském městě Kunduz nemocnici charitativní organizace Lékaři bez hranic a Turecka, Rusko neútočí v Sýrii na základny ISIL, ale na „umírněnou opozici“ legitimní syrské vlády.

Je důležité upozornit, že Spojené státy dokonce počítají do tzv.umírněné opozice i frontu An-Nusrá, která je napojena na teroristickou organizaci Al-Káida. Není tajemstvím, že operace těchto dvou zmíněných teroristických organizací v Sýrii jsou řízené americkými poradci přímo na místě samotném. Ti američtí poradci, kteří působí v Sýrii a koordinují útoky teroristických organizací vůči legitimní syrské vládě, jsou zejména američtí občané arabského původu, kteří byli naverbováni zpravodajskou službou CIA. Toto je známý fakt, který nelze nikým popřít.

Možná už mnozí zapomněli na to, co se událo v květnu roku 2013. V tomto roce měl senátor John McCain utajenou schůzku v Sýrii s představiteli tehdejší FSA (Free Syrian Army). Podrobněji o této schůzce senátora Johna McCaina referuje server American European News: „Právě ta se po McCainově návštěvě za pouhý měsíc později rozpadla, resp. rozštěpila na tři subjekty, ISIL, Al-Nusrá a malý zbytek pro-západních povstalců, kteří už dnes v Sýrii ani nejsou, utekli spolu s ostatními uprchlíky do Evropy, protože pro ně v Sýrii nebylo už bezpečno a američtí přátelé je podrazili, protože upřednostnili spolupráci s radikálnějšími předáky z ISIL. Ale s těmi všemi si senátor McCain na schůzce potřásal rukou.

USA nebyly v roce 2013 spokojeny s výsledky FSA a rozhodly se převelet část operativců Al-Kajdy v Iráku do Sýrie, aby tam založili Islámský stát. Al-Kajda v Iráku byla přeplněná sunnitskými důstojníky rozpuštěné irácké armády, kteří rádi přijali novou práci. Ale jejich nepřítelem je kromě Assada i americká administrativa a stejně jako kdysi Taliban v Afghánistánu v 80. letech spolupracoval s USA jen dočasně kvůli boji proti Sovětům, ani v Sýrii tomu nebude jinak“.

[VIDEO: zdroj American European News] Reportáž CNN o překvapivé návštěvě senátora Johna McCaina s nejvyššími předáky současných teroristických organizací v Sýrii, které už tehdy v roce 2013 měly vedoucí úlohu uvnitř FSA.

Ruský prezident Vladimir Putin a ruský ministr obrany Sergej Šojgu Foto: Reuters
Ruský prezident Vladimir Putin a ruský ministr obrany Sergej Šojgu Foto: Reuters

Rusko, tím, že se aktivně zapojilo v Sýrii do bojů proti terorismu a to v souladu s mezinárodním právem a taktéž v souladu s oficiální žádostí prezidenta Syrské arabské republiky, de facto zkřížilo plány USA na svržení syrské vlády, vzešlé z demokratických voleb.

Za poslední tři dny provedlo Rusko v Sýrii již 60 náletů na pozice Islámského státu. Je nutné podotknout, že ruské vzdušné síly útočí na teroristy, nikoli na civilisty, jak lživě upozorňují syrští ochránci lidských práv (SOHR), působící v Londýně.

Ihned po prvním náletu ruských vzdušných sil na pozice Islámského státu se objevily v médiiích informace o tom, že Rusko neútočí na základny ISIL, ale na místa, kde žijí civilisté. A ihned na to se na veřejnosti objevila informace o přesném počtu civilních obětí prvního náletu na ISIL. A práve proto je důležité upozornit, že OSN důvěryhodnost této informace okamžitě vyloučila sdělením, že jejím zdrojem jsou pouze média a nevládní organizace. Vzápětí i Pentagon potvrdil, že informace je nepravdivá.

Ruská armáda je na rozdíl od USA otevřená vůči veřejnosti. Novináři a veřejnost je informována detailně o útocích na pozice ISIL. Na záznamu tiskové konference vidíme, jaké objekty teroristů byly zničeny nedaleko města Homs.

https://www.youtube.com/watch?v=46y4kwz97S0

[VIDEO: zdroj American European News] Tisková konference ukázala záběry z bezpilotních letadel a podrobně vysvětlila, co bylo zničeno.

Bohužel boj Západu proti Islámskému státu v Sýrii je jen iluzí a trapnou přetvářkou. Západ nebojuje proti terorismu, ale bojuje proti legitimní syrské vládě, pod kterou dlouhou dobu Syřané žili v klidu a míru. V boji proti syrské vládě se Západ naopak nebojí podporovat teroristy a to hlavně z Islámského státu. Rusko tím, že se zapojilo do protiteroristické operace v Sýrii, bojuje de facto i za celou Evropu. Za Evropu, která je ohrožena terorismem. A to hlavně Islámským státem.

 

Petr Cvalín

Loading...

Podobné články

3 Komentáře “Rusko bojuje proti Islámskému státu a nerozlišuje teroristy na radikální a „umírněné“

  • · Edit

    Európa ako sme ju poznali ešte pred 25 rokmi, zdá sa že definitívne, mizne. Tento proces je naštartovaný už dávno, len nebol v pohybe. Strýko Sam čakal na tú správnu chviľu. Nečakal však so založenými rukami. Postupne sa stával žandárom sveta a to hlavne vďaka politike, ktorú robil Gorbačov. Američanom sa zdalo, že sú víťazmi v studenej vojne a že už nikdo nikdy nezabráni USA zastávať post Vládcu sveta. Boli tak samoľúbí, že si ani nevšimli, že časť sveta a to hlavne Rusko a niektorí jeho tichí spojenci, uberajú smerom, ktorý nie je v záujme USA. Keď sa zobudili z toho nádherného sna, zistili, že svet sa opäť raz zmenil. Zistili, že na svete sú dve slnká – jedno americké, ktoré pomaly ale isto zapadalo a slnko ruské, ktoré o čosi rýchlejšie stúpalo nad obzor. A jeho lúče osvetlovali stále viac krajín, ktorým tak otvárali oči a odhaľovali zákernú politiku USA, vedúcu k zotročovaniu sveta. V Sýrii sa vedia zástupná vojna medzi Ruskom a USA. My všetci sa svojimi postojmi môžeme postarať o víťazstvo jednej z bojujúcich strán. Každý sa musí rozhodnúť sám. Ja som sa rozhodol. Mojim favoritom je Rusko a som ochotný urobiť všetko, čo bude potrebné , aby v tejto vojne zvíťazilo Rusko. Ak sa to nestane, čaká nás v roku 2016 III.svetová vojna. A to by bol ten armagedon, ktorý má byť koncom sveta. Chcete niekto takýto konmiec?

  • Evropa se musí vymanit z vlivu USA. To bude těžké pro Německo, které je od roku 1945 okupováno a musí poslouchat. Pokud se od USA neodpoutá EU jako celek, bude se muset rozpadnout. Jiná cesta není.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*