Ruské válečné letouny a vrtulníky jsou důvodem, proč byl v Sýrii poražen Amerikou podporovaný terorismus

Ruské válečné letouny a vrtulníky jsou důvodem, proč byl v Sýrii poražen Amerikou podporovaný terorismus

Po návštěvě Sýrie, ruský vicepremiér Jurij Borisov posoudil možnosti nového ruského vojenského vybavení používaného v Sýrii během vojenské operace.   

Ruské válečné letouny a helikoptéry operující v Sýrii provádějí denně až 100 misí proti teroristům, uvedl ruský vicepremiér Jurij Borisov.„Společnosti Ruská společnost pro leteckou výstavbu,Vertolety Rossii (ruské vrtulníky), Taktická raketová korporace a další subjekty obranného průmyslu přispěly k instalaci technické a inženýrské platformy na letecké základně Hmeymim za účelem udržení funkčnosti. Koordinovaná práce našich specialistů zaručila vysokou intenzitu vojenských operací prováděných leteckou skupinou, která denně provádí 100 bojových letů,“ uvedl Borisov.

Místopředseda vlády také uvedl, že ruské bojové letouny Su-35 a 30SM překročily třikrát nebo čtyřikrát vyšší standarty spolehlivosti, a to navzdory intenzivnímu používání v Sýrii.

Místopředseda vlády zdůraznil, že ruské vrtulníky Ka-52, které poprvé vzlétly z letadlové lodi Admirála Kuznětsova, stejně jako bombardéry Tu-160, Tu-95MS a Тu-95МС a letouny MiG-29KUB potvrdily svou účinnost během vojenské operace v Sýrii.

„Taktický systém pozemních jednotek Iskander-M, pozemní jednotky a raketomety Tornado-G a Smerch také prokázali svou účinnost,“ dodal vicepremiér.

Podle něj, během vojenské kampaně v Sýrii se ruské zbraně osvědčily tradičními vlastnostmi a výhodami – jednoduchostí použití a spolehlivosti, vlastností, kterou ovládli Sověti.

Sýrie je zapojena do ozbrojeného konfliktu od roku 2011 a bojuje proti Amerikou podporovaným teroristickým skupinám, jako je spojenec Al-Kájdy Fronta an-Nusrá a koncem roku 2017 bylo za pomocí ruských leteckých sil vyhlášeno vítězství nad Islámským státem v Sýrii a Iráku.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*