Ruské speciální jednotky se připravují na osvobození Palmyry

Ruské speciální jednotky se připravují na osvobození Palmyry

(Druhý) pád Palmyry byl pro mnohé šokem.  

Není sporu o tom, že pád Palmyry byl pro Rusko velká nepříjemnost. Osvobození tohoto města symbolizovalo efektivitu rusko-syrsko-íránské vojenské spolupráce a signalizovalo zlom v této válce.

Asad potřeboval převzít Palmyru, aby přesvědčil své občany, že boj v Sýrii nebyl marný. Putin potřeboval ukázat ruskému lidu, že vojenská operace v Sýrii přináší výsledky.

Tentokrát se zdá, že Rusové a Syřané plánují vykopnout Islámský stát z Palmyry (a okolní krajiny) na dobro:

Konvoj ruských speciálních sil dorazil v sobotu večer na západ od Palmyry po cestě z pobřežního města Jableh, sdělil vojenský zdroj ve vývodním Homsu tiskové agentuře Al-Masdar News.

Vojáci z ruských speciálních jednotek budou mít za úkol radit nově vytvořené 5. Legii Syrské arabské armády, která se pokusí osvobodit ropná pole Hayyan  asi 40 km západně od města Palmyra.

Podle stejného vojenského zdroje, o víkendu, na západ od Palmyry přicestovaly z Latakie také dva velké konvoje vojáků syrské armády, tyto jednotky čítaly více než 1000 vojáků.

Prvním cílem bodou ložiska zemního plynu v západní Palmyře, které jsou momentálně pod kontrolou ISIS a poté se jednotky pravděpodobně zaměří na osvobození samotného města.

Bude zajímavé sledovat, zda Trumpova administrativa bude sedět na vedlejší koleji, nebo nabídne pomoc. Společná rusko-americká operaci proti Islámskému státu v Palmyře by byla jistě podívanou.
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*