Ruské nálety zničily za týden 40% infrastruktury Islámského státu

Ruské nálety zničily za týden 40% infrastruktury Islámského státu

Syrský velvyslanec v Rusku Riad Haddad prohlásil, že bylo v Sýrii zničeno asi 40 procent infrastruktury Islámského státu během týdne ruských operací v zemi, informoval server Ria Novosti.

„Podle našich údajů, asi 40 procent infrastruktury IS bylo zničeno. Kromě toho bylo zabito mnoho teroristů. Nyní teroristé postupují směrem k turecké hranici, neboť jim tato země tradičně poskytuje ochranu,“ uvedl Haddád.

Foto:  REUTERS/ Khalil Ashawi
Foto: REUTERS/ Khalil Ashawi

Minulý týden ve středu, první den, kdy ruské bojové letouny začaly bombardovat pozice IS, americký minist obrany Ashton Carter prohlásil, že ruské útoky zasáhly oblasti, ve kterých nebyli žádní militanti IS, a dodal, že je strategie Kremlu v tomto regionu odsouzena k nezdaru. V ten samý den mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zakharova vyvrátila zprávy zahraničních médií, že ruské nálety způsobily ztráty na civilních obětech v Sýrii. Činitelé OSN ve skutečnosti její argumenty potvrdily. Ruský prezident Vladimír Putin uvedl ve čtvrtek, že všechny zvěsti o civilních obětech jsou jen „informační útok“. Prezident Putin zvláště poznamenal, že se tyto zprávy začaly objevovat dávno předtím, než ruská letadla vůbec vzlétla do vzduchu.

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Ruské nálety zničily za týden 40% infrastruktury Islámského státu

  • Víc se dovíte od nezávislé televize:

    Zadejte do vyhledávače: cntv.ubunturadio.cz

  • Neschopnost, nebo spíše neochota USA skoncovat s IS je více než zřejmá. Rusové jim ukázali, jak vypadá snaha o zničení teroristů. Během 1 týdne dokázali, že když se chce, tak to jde.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*