Ruské ministerstvo obrany: USA trénují „Novou syrskou armádu“ proti Asadovi

Ruské ministerstvo obrany: USA trénují „Novou syrskou armádu“ proti Asadovi

Přípravou nových militantních skupin v Sýrii, USA dělají to samé, co udělaly ve své době v Afghánistánu. To je názor prvního místopředsedy Výboru pro obranu a bezpečnost Franze Klintseviče.

„Je to téměř totéž, co Američané udělali v osmdesátých letech během afghánské války, že připravovali teroristy a podněcovali je proti Sovětskému svazu.“

Dnešní Rusko, stejně jako Sovětský svaz před třiceti lety, považují USA za svého hlavního geopolitického oponenta, v boji, proti kterému jsou dobré všechny prostředky, dodal ruský náměstek. Prezident USA Donald Trump se podle Klintseviče s největší pravděpodobností snaží vyhnout extrémním formám konfrontace, ale „není jasně schopen zcela změnit americký politický systém.“

Ruské centrum pro usmíření bojujících stran dříve informovalo, že instruktoři z USA trénují nové povstalecké skupiny k boji proti syrským vládním silám. Podle ruské armády jsou nové ozbrojené skupiny nazvané „Nová syrská armáda“ a jsou tvořeny oddělenými skupinami militantů vedených americkými instruktory ze speciálních operačních sil ve výcvikovém středisku v blízkosti uprchlického tábora v El Hasake.

Rusko 12. prosince odvolalo velkou část svých sil, zatímco informovalo své americké protějšky. Informovalo je o místě, kde se nacházejí povstalci, jak je vidět z letadel a dronů – z nichž se mnozí přesunovali směrem k Iráku. „Nedostali jsme žádnou odpověď,“ řekl prezident Putin na své výroční tiskové konferenci dne 14. prosince.

 

(Fort-russ/ svobodnenoviny.eu Foto: fort-russ.com)
Reklama

Místo pro Vaší reklamu
Loading...

Podobné články

2 Komentáře “Ruské ministerstvo obrany: USA trénují „Novou syrskou armádu“ proti Asadovi

  • USA si vytvoří nový Taliban a ten se zase obrátí proti nim. Jde jen o to udržet války, aby zbrojaři vydělávali. O nic jiného jim nejde. Je třeba se tomu postavit, přestat USA poslouchat a pragmaticky obchodovat se všemi, tedy i s Ruskem a Čínou. Pak USA zkrachují a bude od nich pokoj.

  • USA si nedají pokoj. Nic jiného neumí než válčit a jejich zbrojařský průmysl jede na plné pecky. Oni totiž nic jiného neumí. Kromě vychytralých letitých bankéřů, kteří drží v šachu všechny dlužníky a kteří na válkách vždy vydělali. Ale normální obyvatelstvo je na tom bídně. Každou chvíli se pomatení jedinci chápou zbraní a vraždí. Spousta bezdomovců, lístky na potraviny a do toho zfanatizované a Sorosem podporované feministky spolu s již cíleně oblblou mládeží , to je tedy pěkný obraz USA. A oni místo, aby se snažili zlepšit poměry chudých lidí tak raději válčí a zabijí a vyváží svou starou munici, aby se lidi zabíjeli. Přitom pořád melou tu svou mantru, že za všechno může Putin.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*