Ruské letouny zničily od 30. září v Sýrii 456 cílů Islámského státu

Ruské letouny zničily od 30. září v Sýrii 456 cílů Islámského státu

Ruská vojenská letadla v Sýrii zničila celkem 456 cílů Islámského státu, od 30. září, kdy byla zahájena protiteroristická operace, potvrdil v pátek ruský generální štáb.

V průběhu minulého týdne, bylo provedeno 394 bojových náletů, zničeno 46 velení a komunikačních center, 6 výrobních hal na výbušniny, 22 skladů a skladišť paliva, spolu s 272 pozicemi militantů, opěrných a polních táborů, řekl novinářům v briefingu náčelník operativní správy Generálního štábu Ozbrojených sil Ruska generálplukovník Andrei Kartapolov.

„Většina ozbrojených útvarů jsou demoralizovány. V regionu roste nespokojenost s polními veliteli, a existují důkazy o odepírání poslušnosti. Dezerce se stává velmi rozšířená,“ řekl novinářům Kartapolov.

Ilustrační obrázek Foto: RT
Ilustrační obrázek Foto: RT

Přibližně 100 extremistů překračuje denně syrsko-turecké hranice, uvedl Kartapolov s odvoláním na zpravodajské informace, a dodal, že důkazy naznačují, že militanti opouštějí bojové zóny po uprchlických trasách.

„Chtěl bych ještě jednou poukázat, že naše letadla provádějí údery proti infrastruktuře militantů na základě údajů poskytnutých prostřednictvím několika zpravodajských kanálů, jakož i informací poskytnutých informačním centrem v Bagdádu,“ uvedl Kartapolov, který se odvolával na četná obvinění, že ruské vojenské letouny zasahovaly jiné cíle, než pozice Islámského státu.

„My útočíme jen na cíle držené mezinárodně uznanými teroristickými skupinami. Naše vojenská letadla nepůsobí v jižních oblastech Sýrie, kde podle našich informací, operují jednotky svobodné syrské armády,“ uvedl Kartapolov.

Kartapolov uvedl, že některé z náletů provedené Amerikou vedenou koalicí zasáhly civilní zařízení.

„Je to proti našim zásadám, radit našim kolegům, kteří zde bojují. Nicméně, 11. října byla koalicí zničena elektrárna a elektrické rozvodny v sousedství regionu Tell-Alam,“ řekl Kartapolov zahraničním vojenským atašé a novinářům.

„Vypadá to, že někdo úmyslně ničí civilní infrastrukturu v populačních centrech, aby byly nevhodné k obývání. Z tohoto důvodu civilisté utíkají z těchto měst a přispívají k toku uprchlíků do Evropy,“ poznamenal Kartapolov.

Kartapolov zároveň zdůraznil, že Rusko opakovaně žádalo členy koalice, aby s nimi sdílely zpravodajské informace o pozicích Islámského státu, ale žádný z těchto požadavků nebyl splněn.

„Když jsme neobdrželi souřadnice sil Islámského státu, žádali jsme naše partnery, aby nám poskytli údaje o regionech v držení umírněné opozice. Bohužel, naši partneři nám neposkytli odpověď na žádnou z našich otázek,“ uvedl Kartapolov.

„Tak jsme museli vytvořit ucelenou mapu oblastí pod kontrolou Islámským státem založenou na základě našich zpravodajských informací a podle informací poskytnutých informačním centrem v Bagdádu,“ pokračoval generálplukovník.

Náčelník dodal, že Rusko a Spojené státy se chystají podepsat dohodu, která má poskytnout bezpečnost letounům nad Sýrií. „Všechny formality byly dohodnuty. Ruští a američtí právníci kontrolují text, který jak doufáme, bude brzy podepsán,“ uvedl Kartapolov.

Rusko již navíc zavedlo přímou linku s Tureckem k „zajištění bezpečnosti letů v blízkosti tureckých hranic a k zabránění incidentů,“ a horkou linku mezi řídícím centrem letectva na základně Hmeymin a izraelským letectvem, dodal.

Rusko zahájilo přesné nálety proti cílům Islámského státu v Sýrii 30. září, v návaznosti na žádost syrské mezinárodně uznávané vlády. Ruské nálety zasáhly cíle, které byly vybrány na základě zpravodajských informací poskytnutých Ruskem, Sýrií, Irákem a Íránem.

 

 

 SPU/ svobodnenoviny.eu

Loading...

Podobné články

2 Komentáře “Ruské letouny zničily od 30. září v Sýrii 456 cílů Islámského státu

  • Chci vidět to vysvětlení amíků, až v Sýrii nebudou teroristé a oni tam budou pořád bombardovat civilisty a nebude to na koho svést. Jejich trapnost už překračuje všechny meze. Je naprostým selhání vojáků USA, že posouchají velitele, kteří jim přikazují bombardovat civilní cíle.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*