Ruské letectvo zničilo „tajnou základnu“ v severozápadní Sýrii: Video

Ruské letectvo zničilo „tajnou základnu“ v severozápadní Sýrii: Video

Ruské vzdušné síly tento týden pokračovaly v letecké kampani nad severozápadní Sýrií a zasáhly „tajnou základnu“ náležející džihádistickým povstalcům v provincii Idlib.

Ruský kanál na YouTube RusVesna.SU tento týden informoval, že ruské vzdušné síly se zaměřily na tajnou základnu Hay’at Tahrir Al-Sham (HTS) v provincii Idlib, což mělo za následek jejich následné zničení po útoku.„Letecká průzkumná letadla sledovala pohyb a místa tajné základny teroristů HTS, která byla 18 km severně od Idlibu,“ uvedl ruský zpravodajský server.

„Během sledování vozidla džihádistů (pick-up s kulometem velké ráže) byl objeven podzemní tunel, kde bojovníci Haját Tahrír aš-Šám ukrývali své vybavení před bombardéry Su-24, které zničily podzemní kryt teroristů spolu s vybavením,“ pokračovali.

 

„Během pozorování v zalesněné oblasti bylo také nalezeno polní velitelství skupiny, které se nacházelo v jedné z budov; ta byla zničena přesným bombardováním,“ upozornili.

Dále bylo uvedeno, že „protiteroristická operace byla logickou reakcí na neschopnost Turecka převzít kontrolu nad vlastními militantními skupinami, které systematicky útočí na oblasti kontrolované Damaškem v zóně Idlibu, kde dochází k deeskalaci.“
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*