Ruská televize odhalí v novém seriálu roli CIA v jaderné katastrofě v Černobylu

Ruská televize odhalí v novém seriálu roli CIA v jaderné katastrofě v Černobylu

Rusko je připraveno odvysílat televizní seriál o jaderné katastrofě v Černobylu, v němž poukáže na to, že Spojené státy hrály roli v nejhorší jaderné havárii v historii.

V současné době v postprodukci, seriál ruské společnosti NTV vypráví příběh o výbuchu z roku 1986, který prolomil reaktor č. 4 v jaderné elektrárně v Černobylu v tehdejší Ukrajinské sovětské socialistické republice.Výbuch vedl k obrovskému radioaktivnímu úniku, který natrvalo zasáhl oblasti na místech napříč třemi čtvrtinami Evropy. Třicet pracovníků a hasičů bylo zabito bezprostředně po výbuchu a záchranných operacích. Většina z nich zemřela na těžké nemoci související s ozářením.

Děj se točí kolem agenta CIA odeslaného do Pripjaty – města obývaného pracovníky Černobylu – aby shromáždil informace o jaderné elektrárně.

V seriálu také budou důstojníci KGB, kteří se pokouší vypátrat špionážní operaci.

Režisér Alexej Muradov řekl, že jeho verze, natočená v Bělorusku, ukáže popravdě „co se tehdy vlastně stalo.“

„Existuje teorie, že Američané infiltrovali jadernou elektrárnu v Černobylu,“ řekl. „Mnoho historiků nepopírá, že v den výbuchu byl na stanici přítomen agent nepřátelských zpravodajských služeb.

Tento dokument ruské televize přichází po pětidílném seriálu Černobyl vytvořeném americkou kabelovou a satelitní televizní sítí HBO, který vyvolal celosvětovou diskuzi, protože někteří odborníci zpochybňují jeho důvěryhodnost.

Nejoblíbenější ruské noviny Komsomolskaja Pravda (KP) tuto show odmítly jako „karikaturu a ne pravdu“.

„Pokud Anglosasové natáčejí něco o Rusech, určitě to neodpovídá pravdě,“ řekl ruský novinář Anatolij Vasserman.

Ruské noviny Moscow Times také napsal minulý týden, že produkce HBO byla zaujata proti Sovětskému svazu a poskytla „karikaturu“ národa.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*