Ruská společnost vylepší své bojové produkty poté, co analyzovala americké Tomahawky použité v Sýrii

Ruská společnost vylepší své bojové produkty poté, co analyzovala americké Tomahawky použité v Sýrii

Ruský vojenský dodavatel, který se specializuje na elektronické války, využije informace získané při analýze řízených střel Tomahawk, použitých při útoku na Sýrii, s cílem zvýšit schopnost vlastního vybavení.         

Raketa, která byla dodána Rusku po trojčlenném dubnovém nočním útoku na syrské vládní cíle ze strany USA, Velké Británie a Francie, je zvláště zajímavá pro KRET, vedoucího vývojáře elektronických zařízení pro ruskou armádu, podle Vladimíra Mikhejeva, poradce prvního zástupce společnosti Vladimíra Zvereva.

„Naše nové zařízení musí pokrýt všechna spektra, optické a rozhlasové vysílání, které jsme nalezli ve výrobcích našich protějšků,“ řekl Mikhejev Radiu Sputnik.„Jako specialisté jsme měli velký zájem vidět skutečné použití různých zbrojních systémů v Sýrii, včetně Tomahawků. Nyní, když máme tuto raketu v našich rukou, jasně víme, jaké kanály používá ke komunikační kontrole, navigaci a geolokaci,“ vysvětlil.

Mikhejev uvedl, že zahrnující poznatky získané při studiu amerických řízených střel bude mít KRET dva až tři roky. To pomůže ruským elektronickým bojovým systémům lépe bojovat proti americkým střelám „ve všech fázích bojového nasazení,“ uvedl.

Dřívější zprávy uváděly, že Rusko získalo nejméně dvě americké řízené střely vypálené na Sýrii dne 14. dubna v relativně nepoškozeném stavu. Útok byl zahájen v reakci na to, co USA a jejich spojenci označili za incident s chemickými zbraněmi ve východní Ghoutě. Útok se zaměřil na to, co uvedli, že byly zařízení, které syrská vláda používala pro program chemických zbraní.

V té době se objevily rozporuplné zprávy o úspěchu útoku, zatímco západní mocnosti trvaly na tom, že všechny rakety úspěšně zasáhly své cíle, ruská armáda uvedla, že významná část byla zachycena syrskou vzdušnou obranou.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu Foto: Wikipedia)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*