Ruská protivzdušná obrana S-300 zmařila plány USA v Sýrii

Ruská protivzdušná obrana S-300 zmařila plány USA v Sýrii

Zvláštní zástupce USA pro Sýrii James Jeffrey nedávno uvedl, že USA mají obavy z nasazení systémů protivzdušné obrany S-300 na území Sýrie.

Vojenský expert Andrej Koškin vysvětlil, proč je americká armáda znepokojena nasazením S-300 v Sýrii.„Američtí vojenští a političtí vůdci nyní začínají chápat, že S-300 bezpečně ochrání ruskou armádu v Sýrii a vážně ovlivní celou konfiguraci politicko-vojenských a geopolitických vztahů na Středním východě,“ uvedl Koškin.

„S-300 je bezpochyby vážnou překážkou pro činnost izraelské armády na území Sýrie. Ale především to velmi vážně „narušuje plány“ Američanů,“ pokračoval analytik a dodal, že systémy protivzdušné obrany „ochladí horké hlavy“ jak v Izraeli, tak v USA.

Podle něj jsou systémy protivzdušné obrany významnou podporou pro Damašek a země zaručující mírové urovnání s cílem vytvořit stabilní vztahy, které umožní přechod z vojenského konfliktu na fázi míru v Sýrii.

Rozhodnutí o dodávce ruských zbraní bylo učiněno po incidentu ze 17. září, kdy raketa S-200 ze syrského systému protivzdušné obrany chybně zasáhla ruské letadlo II-20, které se podle oficiální verze vracelo na základnu Hmeymim. Tato tragédie měla na svědomí životy 15 ruských vojáků.

Ruské ministerstvo obrany obvinilo z incidentu izraelské letectvo a uvedlo, že izraelská stíhačka použila ruské letadlo jako štít proti syrským protiletadlových systémům.

A co je nejdůležitější, navzdory tomu, že Izrael tvrdí, že jim S-300 nebrání v tom, aby pokračovali v budoucích útocích proti Íránu, Sýrii a Hizballáhu, Izrael až dodnes neuskutečnil žádný nový útok proti Sýrii, podle vojenského zdroje, který hovořil s deníkem Al-Masdar News.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*