Ruská oficiální armáda nebo spíše Janukovyčem placení žoldáci?

Ruská oficiální armáda nebo spíše Janukovyčem placení žoldáci?

Tak jako se média nesnaží moc rozlišovat mezi oficiální ukrajinskou armádou a všelijakými soukromými nacionalistickými bataliony, tak se jim nechce ani moc řešit příslušnost těch, kteří se prokyjevským na Donbase brání.

Zatímco v Kyjevě prý demonstrovalo zhruba pět tisíc lidí proti vysílání zmobilizovaných vojáků válčit na Donbas, v Rusku se prý začínají ptát, kde zemřeli jejich rodinní příslušníci.

Z českých médií jsou pravděpodobně ti nejdůvěryhodnější z nedůvěryhodných pořád ti z ČTK. A ti to „potvrzení“ oficiálního vyslání ruských vojáků Krymem na Ukrajinu popsali takto :

Více než stovka ruských vojáků byla prý zabita na východní Ukrajině, když pomáhali proruským separatistům v boji s vládními jednotkami. Podle agentury Reuters to tvrdí dva členové prezidentské rady pro lidská práva, kteří se odvolávají na očité svědky či pozůstalé.

Členové prezidentské rady Ella Poljakovová a Sergej Krivenko tvrdí, že asi 300 lidí utrpělo 13. srpna zranění u města Snižne, když se kolona nákladních vozů naložených municí ocitla pod palbou raketometů.

„Kolona ruských vojáků byla napadena raketomety Grad a více než stovka lidí zemřela. Stalo se to ve Snižném v Doněcké oblasti,“ řekl Krivenko v telefonickém rozhovoru. Poljakovová se doslechla o stejných počtech, tedy o více než stovce padlých vojáků.

„Když se masa lidí na příkaz velitelů, na tancích a transportérech a s těžkou výzbrojí nachází na území cizí země, považuji to za invazi,“ řekla Poljakovová.

A jak stejné vyjádření interpretuje iDnes? (s uvedením zdroje ČTK…)

Podnikli jsme invazi, řekla Putinova poradkyně. V bitvě padlo sto Rusů. Členka poradního sboru Vladimira Putina prohlásila, že Rusko podle ní podniklo „invazi“ do sousedního státu.

Takže se stále hraje mediální hra se slovíčky.

Hlavním důvodem je totiž stálé vyprovokovávání Ruska k oficiálnímu vstupu státních ozbrojených sil na Ukrajinu.

A toto ohýbání informací se stává stále agresivnějším.

Hlavním důvodem je současná vojenská situace kyjevských vojáků v oblastech, kde ještě před pár měsíci lidé v míru hlasovali v referendech za určení své budoucnosti.

Tisíce vojáků oficiální ukrajinské armády se dostaly do totálního obklíčení a jejich ženy a matky v Kyjevě demonstrují.

Ruský prezident Putin chce, aby tito obklíčení vojáci byli propuštěni a ošetřeni. Právě těmi, kteří za své sebeurčení bojují.

Ale musí se vzdát svých zbraní. A Kyjev chce dále válčit, bombardovat a zabíjet…..

Tomuto „diplomatickému“ přístupu není možné fandit.

Přeji si, aby Kyjev ihned přestal válčit. Aby přestal zabíjet civilisty a stáhl se z oblastí, které už jarními referendy daly najevo, že chtějí ukrajinskou krizi řešit mírově.


A byl bych moc rád, aby naše média neměnila úmyslně text informací jen proto, že pro svoji čtenost potřebují stále více a více rozdmýchávat nenávist a zvyšovat válečné štvaní.

Jedná se vyloženě o sebevražedné jednání, protože jestli si někdo myslí, že se tato krize Evropy a tedy každého z nás netýká, tak se šeredně mýlí.

Publikováno se svolením autora
Autor publikuje na http://fojtik.blog.idnes.cz
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*