Ruská fregata odpálila rakety Kalibr na cíle Islámského státu v Deir ez-Zor (Video)

Ruská fregata odpálila rakety Kalibr na cíle Islámského státu v Deir ez-Zor (Video)

Ruská válečná loď ve Středomoří odpálila salvu raket Kalibr na skupiny džihádistů nasazených v blízkosti města Deir ez-Zor v západní Sýrii, informovala ruská armáda. Cílení militanti byli především z Ruska a zemí SNS.

Fregata „Admirál Essen“ vystřelila z Černého moře rakety v úterý ráno, uvedlo ruské ministerstvo obrany. Palba zničila komunikační centrum, zbrojní depa a opravářskou dílnu, které používal Islámský stát.

„Raketový útok podpořil pokrok syrských vládních sil a zmařil plány militantů Islámského státu, přeskupit a posílit své teroristické pozice poblíž města Deir ez-Zor,“ uvedlo ministerstvo.

Síly Damašku podporované ruskými bojovými letouny se v současné době pokoušejí porazit dlouhá léta trvající blokádu provinčního hlavního města Deir ez-Zor. Moskva tvrdí, že úspěch operace bude znamenat strategickou porážku teroristické organizace v Sýrii.

V úterý ráno zdůraznil význam kampaně v Deir ez-Zor i Vladimír Putin, který je v současné době v Číně na summitu BRICS.„Situace v Sýrii se dramaticky mění a to je očividný fakt. Doufám, že naši partneři budou usilovat o stejné úsilí v provincii Rakká. A Deir ez-Zor je strategická vojenská pevnost pro celou radikální opozici – radikální v nejhorším slova smyslu, opozici přidruženou Islámskému státu.“

„Jakmile bude operace v Deir ez-Zor dokončena, teroristé utrpí velmi vážnou porážku a vládní síly získají zjevnou výhodu. Dalším krokem bude podpořit příměří a rozšířit deeskalační zóny a plně zavést politický proces,“ dodal Putin.

„Admirál Essen“ je jedna z nejmodernějších válečných lodí Ruska, druhá z třídy admirála Grigorovicha. Loď nese osm vertikálně vypouštěných raket Kalibr, které již byly vypáleny na síly Islámského státu v květnu a červnu.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu Foto: Screenshot Youtube)
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*