Rozvod s EU? Spíš ne, ale „lepší Brusel“ by bodl

Rozvod s EU? Spíš ne, ale „lepší Brusel“ by bodl

Srovnání členství v EU s manželstvím není tak úplně od věci. Myslím, že nikdy nikdo nežil v ideálním svazku tak, aby si po celou dobu trvání manželství ani jednou nepovzdechl. A není to ani účelem manželství, být bezchybným.

Účelem manželství je poskytnout, pokud Bůh dovolí, to nejlepší prostředí pro výchovu dětí a pokud se to s těmi dětmi tak nějak vachrlaté, tak alespoň pro spokojené a naplňující soužití dvou lidí.

A v jiné dimenzi se Evropská Unie pokouší vlastně o totéž, samozřejmě, ve zcela jiné rovině a v rozměrech celých států. A jako každé lidské konání, má i tato snaha své plusy a minusy, své úspěchy a porážky a svá nevyhnutelná úskalí.

Není na světě systém ten, aby se zavděčil lidem všem, platí pro EU mnohonásobně. Kam se člověk podívá, na kterýkoli její krok, tak uslyší mluvit jak o kladech, tak o negativech.

Tak třeba, jednotný společný trh je velkým vynálezem. Celá EU i s některými přifařenými státy je jednotným celním prostorem. Místo mnohahodinové odbavovaní na každé hranici, projíždí zboží „jako nůž máslem“. Ale pozor, hlavní výhodou zde není Schengen, ale to, že zboží nemusí přes celnice.

Na druhou stranu ale, jistě jsou lidé, kteří ten systém proklínají, lidé, kterým levná konkurence ze zahraničí zničila jejich podnik. A ze stejné krabičky je i volný pohyb osob. Ten nemá absolutně co dělat se Schengenem, to je jen česká pověra.

Na volném pohybu osob se před více než týdnem lámal chleba při britském referendu. Ještě jednou a naposledy zopakuji, že volný pohyb osob nemá nic společného se Schengenem, do kterého Velkou Británii ani náhodou nenapadlo nikdy vstoupit.

Volný pohyb osob může fungovat, a také roky fungoval, mezi víceméně rovnocennými zeměmi. Ale nikoli mezi „rozvojovými“ a vyspělými zeměmi. A tady jsou Britové tvrdí. Nechtějí to, co jim mamá Merkel vnucuje a sice z bláta do louže – znovu povolit volný pohyb osob proti volnému pohybu zboží a služeb.

To by pak Britové hlasovali zcela nadarmo, aby imigranty vyhodili EU dveřmi a oni se jim vrátili EU oknem. Ovšem, faktem je to, že Frau Merkel je zcela nerealistickým politikem, vychovaným za Honeckera v Socialistickém svazu německé mládeže (FDJ) a jinam její rozhled nesahá.

Ovšem, není to pouze Angela Merkel, kdo má komunistické nebo socialistické kořeny. Takových je v Bruselu převážná většina. Komunisti, socialisté, anarchisti, Trockisté a bůvíkdoještě a samozřejmě, nyní i jejich děti.,

Komunistická strana měla svou nomenklaturu, což byl jakýsi „Vnitřní okruh pekla“, lidé speciálně prověření, kterým strana svěřovala důležité funkce. A na mnohé funkce neměl člen KSČ, který nebyl v nomenklatuře v žádném případě nárok.

A velmi podobné to je i v Bruselu. Vytvořila se tzv. bruselská nomenklatura, která mezi sebe žádného odbojníka nepustí a která je průběžně doplňována z neomarxistických univerzit, jako je třeba Masarykova univerzita v Brně, ale ani pražská UK s vejlupky typu „rusofila“ Putny nezůstává pozadu.

A tak se vlastně had EU krmí svým vlastním ocasem a vše zůstává při starém. Často se zde objeví srovnání s RVHP a pravidelně kvůli tomu nastává velký křik. Ale pravdou je, že pokud pomineme svobodu pohybu po nesocialistických a nižší životní úroveň…

Tak RVHP omezovala náš život asi tak 5%, zatímco EU ho omezuje tak z 80%, možná víc. Kam se člověk podívá, tam je EU. Latinsky snad Omni Potente. Prostě ovládá vše, snad i včetně toho, jaký PANAP budeme používat (pro neznalce „komunismu“ Papír na prdel).

Hezké by bylo, kdyby bylo možné EU zreformovat a zracionalizovat. Bohužel, stejně jako to nebylo možné u RVHP, není to, myslím, možné ani EU. Ale snad, po tom políčku z UK, opustí bruselští lídři svou fixní ideu jednotného evropského státu.

Rád bych tomu věřil, ale žádné sázky bych, býti bookmakerem Horáčkem, na to nevypsal.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Rozvod s EU? Spíš ne, ale „lepší Brusel“ by bodl

 • „Lepší Bursel“ – asi jako když Ota Šik propagoval socialismus s lidskou tváří. To, co dnes probíhá v EU je další vývojové stádium socialismu. Ten se zhroutil právě díky klientelismu, kdy všude vládla jen protekce a korupce. Pamatuji si ještě ze školy skripta „Socialistická ekonomická integrace“ a je patrné, že mechanismus fungování EU byl v tomto studijním materiálu VŠE dokonale popsán. V systému přerozdělování se má vytvořit iluze, že jednotlivé státy víc čerpají, než do rozpočtu odvádí. Je to trik. Započítávají se platy zbytečných lidí v systému, započítávají se zbytečné a nesmyslné posudky a studie. Pokud se něco dotuje, „vyhraje“ to zpravidla firma, která je v tomto systému angažovaná. Kdybychom nic neodváděli do EU a peníze bychom rozdělovali na to, co potřebujeme a ne na nesmysly nebo předražené projekty, byli bychom na tom lépe. Pocit závislosti na systému pak prohlubuje fakt, že se systém snaží řídit každý náš krok. Máme pak pocit, že bychom si bez EU ani nedošli na záchod. Takový systém se musí nevyhnutelně zhroutit. Ti, kteří odejdou včas, se dokáží postavit na vlastní nohy. Ti, kteří zůstanou do konce, se sami zničí a obnova bude problematická. Nesmíme přijmout EURO, nesmíme se nechat do systému více vtáhnout.
  Zeman je proevropský a je prognostik. Dobře ví, jak by dopadlo referendum o vystoupení z EU za pět let. Proto ho chce uspořádat rychle, dokud je dost naivních hlupáků, kteří na EU věří.
  Volme ve všech volbách takové politiky, kteří staví národní zájmy nad zájmy USA a EU. Z EU bude brzy majetek Německa a nástroj k vybudování čtvrté říše. U to ho opravdu být nemusíme.

 • Chytráci v Bruselu seb udou držet svého korýtka dokud nepadne, to je jisté, žádné zamyšlení a změna nebude.
  „Frau Merkel je zcela nerealistickým politikem, vychovaným za Honeckera v Socialistickém svazu německé mládeže (FDJ) a jinam její rozhled nesahá.“ – Problém zde není vůbec ideologie. Lidé co jsou teď v Bruselu jsou bývalí poslušní politici co to místo dostali za odměnu, jsou to prostě nadvakrát pečlivě vybraní korytáři je jedno jaké ideologie, jejich hlavní kvalitou je poslušnost jejich pánům. U Merkel je jasné, že na ní toho mají tunu a ona není člověk který by se dokázal bránit, udělá cokoli co jí řeknou.
  EU potřebuje akorát úředník v Bruselu nikdo jiný. Stačí pár smluv o volném obchodu a máte všechny výhody EU a bez jejich nevýhod.

  Někdo by mohl namítnout, že ve světle velmocí jako Rucko, Číná, USA má EU lepší postavení, ale to je jen iluze, mohli jsme to vidět na krizi před pár lety, americký dluh se utopil v EU bankách a úžasné uskupení EU s tím nebylo schopno nic dělat. EU je slabá a nepomůže nám i když ji udržíme.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*