Rozpadající se Islámský stát vyzývá džihádisty: Útočte na Evropu a svět, abyste pomstili naše ztráty

Rozpadající se Islámský stát vyzývá džihádisty: Útočte na Evropu a svět, abyste pomstili naše ztráty

Obklíčení teroristé Islámského státu ve východní Sýrii ve středu vyzvali džihádisty po celém světě – a zejména v Evropě -, provádět útoky, aby pomstili jejich zničující ztráty.

Kdysi mocná skupina se snaží definovat budoucnost před koncem svého kdysi vychvalovaného „kalifátu“, zobrazuje svou rozpadající se oblast jako jedno místo, kde vládne „Boží zákon“ a slibuje, že jednoho dne zvítězí.

Tato výzva se objevila ve zvukovém záznamu a videu, jež na internetu zveřejnili militanti, kteří tvrdí, že jsou uvnitř vesnice Baghouz, kde jsou po několik týdnů obklíčeni a v posledních několika dnech pod silným útokem a bombardováním ze strany Syrských demokratických sil.Ve svém poselství neidentifikovaný militant Islámského státu vyzývá muslimské „bratry v Evropě a na celém světě“, aby se „postavili proti křižákům a pomstili se za naše náboženství“. Během řeči je v pozadí slyšet střelba. Militant řekl, muži, ženy a děti v Baghouzu jsou vystaveni „holocaustu ze strany křižáků“, což je jejich slang pro Amerikou vedenou koalici.

V dalším videu, militant identifikovaný jako Abu Abdul-Azim hovoří na kameru, zatímco on a jeho kamarádi jedí polévku – asi chtěli ukázat, že mají stále jídlo. Mladý chlapec sedí vedle něj.

Podle „standardů tohoto světa“ to vypadá, že byl ISIS poražen, tvrdí Abu Abdul-Azim. „Když jsme měli k dispozici tisíce kilometrů a nyní nám zůstalo jen několik kilometrů, říká se, že jsme prohráli. To je podle standardů tohoto světa. Standardy druhého světa a Všemohoucího Boha jsou však jiné,“ tvrdí.

„Jaký je náš zločin?“ Proč jsme bombardováni válečnými letadly? Proč se celý svět nevěřících schází a bojuje proti nám? Je to proto, že jsme chtěli uskutečnit Boží zákon,“ říká s úsměvem. „Na světě není žádná skupina, která by vládna Koránem a Sunnou, kromě této skupiny. To je vítězství. Takže jsme trpěliví. Vítězství a vytrvalost znamená držet se toho, co miluje Bůh Všemohoucí“.

V rozporu s tvrzením svých teroristických podporovatelů, Islámský stát utrpěl v Sýrii devastující ztráty a musel se přesunout do stále se zmenšujícího území.

Během své čtyřleté vlády se islamistická teroristická skupina stala známou svými krutostmi, včetně masakru protivníků, zotročováním a znásilňováním žen a násilných vražd těch, kteří porušili jejich pravidla. Pro jejich příznivce je brutalita potvrzení, že skupina ve své vizi neučiní žádné kompromisy.

To je nyní minulostí.

Doména Islámského státu byla zredukována na nepatrnou část země, která má jen asi 1,6 km.

Ti, kteří mohli uprchnout, tak učinili. Předpokládá se, že jsou v pohybu a jsou součástí obrovské diaspory hledající útočiště v některých zemích na Středním východě nebo se přesunují l lidském proudu „uprchlíků“, kteří se snaží dostat do Evropy.

 

(Ilustrační obrázek Foto: Reuters)      
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*