Rozlobení  voliči volají po starých dobrých časech

Rozlobení voliči volají po starých dobrých časech

Radikalizace rozzuřených voličů v západoevropských státech uvězněných v EU, je odpovědí občanů politikům, kteří už nemají žádné odpovědi na velké otázky současnosti.

Ke zlobě voličů přispívá i fakt, že klasické politické strany již spolu nesoupeří tak, jak k tomu byly původně určeny, ale ve skutečnosti zastávají stejné ideje, které upřednostňují jejich zájmy.

Politika alternativních řešení v případě EU je stejná pro všechny členské státy – momentálně se bude šetřit a opět „reformovat“.

Zvyšující se radikalizace je nejvíce citelná v západní Evropě. Ať už jde o Francii, Velkou Británii nebo USA, jde o to, jak dál reagovat na globalizaci a existenci EU.

V těchto zemích se zřetelně vytvořily dva tábory; těch „ztracených“, což je silná dělnická voličská základna a protipólem je třída (ne)vzdělaných liberálů, kteří se již destiletí cítí být vítězi.

Voliči jdou proti elitám v politice a hospodářství, proti zakonzervovaným partajím, mainstreamovým médiím, proti volnému trhu a aktuálně proti neřízenému přistěhovalectví.

Tento závažný společenský konflikt pocítila tvrdě po referendu o Brexitu labouristická partaj a delší dobu dobu s ním zápasí i francouzští socialisté.

Stejný problém má i nestoudná „demokratka“ Clintonová v USA, která je typickou představitelkou amerického establishmentu, což je momentálně v USA nejhorší nálepka pro prezidentskou kandidaturu. V předvobním boji musí přestát dvě noční můry: anti establishmentového socialistu Sanderse a zastánce rozběsněných – Trumpa, který vystupuje bez servítku proti populistům.

Ve své touze po moci je Clintonová dokonce připravena potopit TPP (dohodu o trans-pacifickém volném obchodu), kterou uzákonil v době prezidenského úřadu její manžel.

Čelí tak otevřené nedůvěře voličů, kteří se k ní zrovna nehrnou.

Zrušení TPP nebo vystoupení Britů, případně dalších zemí z EU, její situaci jen zhorší.

Pro americké populisty nemá „směšný“ nápad Trumpa postavit zeď na hranici s Mexikem praktický význam. Pro běžného Američana je ale výrazným symbolem.

Jsme tady. Berte nás vážně. Dělejte pro nás něco! Máme vás dost!

Take back controle!

bylo heslem Brexitu.

Referendum Britů a jejich následné vystoupení z EU je vyjádřením

znechucení nad řáděním neznámých eurokomisařů s jedinou vidinou zabezpečit si navěky luxusní život.

Je voláním po zachování vlastní identity, hranicích státu, vlastním hospodářství a zákonech vlastní země.

Fenomén volání po „starých „časech není včerejší záležitostí. Jeho počátkem byla finanční krize pokračující v sílící eurokrizi, cílenou blíkovýchodní destabilizací, uprchlického exodu, mega růstu Číny a deindustrializací evropských států v posledních desetiletích.

Výsledky nezodpovědných rozhodnutí eurohujerů, ještě nedávno nepředstavitelné, jsou tady.

VB vystupuje z EU. Tak rozhodli Britové.

Bude Trump americkým prezidentem? Nemožné? Co my víme!

Stane se Le Penová francouzskou prezidentkou? Nikdy!

Nebo přece jen?

Vystoupí z EU Holandsko a Rakousko?

Voliči začínají být nepříjemně nevypočitatelní. Bez varování se přesunuli od levice k radikální pravici, která chce skoncovat se zakonzervovanou západní demokracií.

Jejich příznivci jsou ti, kterých se nedotkly „výhody“ globalizace a hospodářského zázraku, manipulovaného skupinami mocných.

Volání po starých dobrých časech se stává realitou.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*