Rostou! Jako tenkrát po Černobylu! Lednová radiace nad Evropou nese své plody!

Rostou! Jako tenkrát po Černobylu! Lednová radiace nad Evropou nese své plody!

Také máte radost, jak letos rostou houby? Trochu sprchlo a velikých hřibů, poddubáků, křemenáčů a dokonce i lišek jako máku! To je radosti! Televizní stanice se předhánějí s reportážemi a houbaři se trumfují v úlovcích.

Úroda hub je letos prý výjimečná! A není to tak trochu divné, když bylo tak dlouho suché období? Obávám se, že jsme na něco dost podstatného zapomněli!

http://tn.nova.cz/clanek/nosime-plne-kosiky-hlasi-houbari-tady-rostou-prehled-mist.html

Letos koncem února se objevily zprávy, že v druhé polovině ledna měřící stanice v Evropě zaznamenaly výskyt radioaktivního izotopu jodu 131 v atmosféře.

Podle všech následujících zpráv, dne 9. února došlo ve francouzské jaderné elektrárně Flamanville k explozi na tlakových výměnících sekundárního okruhu 1. reaktoru a jiné zprávy hovořily o požáru turbíny. Mainstreamová média tvrdila, že došlo k explozi větráku. Norové tehdy hlásili, že jejich stanice zachytily oblak již v lednu, tedy ještě před havárií ve Flamanville. Dodnes není jasné, jestli k explozi ve Flamanville opravdu došlo až 9. února, nebo nastala už v lednu a Francie se snažila oznámení exploze pouze oddálit a zamaskovat. Z exploze nebylo uvolněno žádné video, na YouTube se tenkrát objevilo starší video z výbuchu čínské chemičky, které nemělo z Flamanville žádnou souvislost, byl to hoax. Podle jiných informací, které se tehdy objevily, mohlo dojít ve francouzské elektrárně dokonce k teroristickému útoku a úmyslnému odpálení chladicícho primárního okruhu reaktoru a francouzská vláda se snažila tuto skutečnost maskovat a tajit už od ledna tohoto roku, protože ve Francii bylo před prezidentskými volbami. Spekulovalo se i o tom že mohlo jít o incident týkající se ruského radioaktivního arzenálu ze studené války a americké letectvo vyslalo do Evropy speciální letoun Boeing WC – 135, stroj byl vybaven přístroji k měření radioaktivity a zjišťování jejího původu. Vzpomínáte?

Poté zprávy utichly a více jsme se nedozvěděli. V každém případě se dlouho radioaktivní mrak pohyboval nad Evropou a informování obyvatelstva proběhlo nejméně s měsíčním zpožděním, takže radiace byla následně měřena se značným zpožděním, izotop jodu 131 má poločas rozpadu 8 dní. Veřejnost byla uklidněna, že nejsou důvody k panice, že naměřené hodnoty jsou nízké a nebyly zjištěny radionuklidy umělého původu jako cesium 137.Pro přiblížení tehdejších událostí dávám k dispozici odkazy na články z různých serverů. Hodně zajímavé jsou některé diskuze čtenářů, například pod souvisejícím článkem z webu osel.cz. Udělejte si tedy vlastní názor sami.

 

houby

Já rozhodně velkou radost z úrody hub letos nemám a spíš se domnívám, že bylo zase pěkně „pohnojeno“, jako tenkrát v roce 1986 po černobylské havárii. To jsme si také libovali jak rostou a těšili se nad úrodou velkých hřibů. Černobylská havárie se sice nedá srovnávat s letošními událostmi, ale také nám vše bylo tajeno a lidem řečeno, že se nemusí ničeho obávat. Dlouhodobý negativní vliv na zdraví lidí konzumací radioaktivitou kontaminovaných potravin je obecně znám, od poškození štítné žlázy, až po vznik různých typů karcinomů.

Škoda, že nemám přístroj na měření Greentest Eco, který slouží k rychlému testování dusičnanů v čerstvém ovoci, zelenině, houbách, masu a měří i úroveň radioaktivity v jídlu, stavebních materiálech, v různých předmětech, které mohou být kontaminované radiací. Pokud ho někdo vlastníte, zkuste změřit ty letošní hřiby z Jizerských hor (tehdy v únoru podle mapy radiace, byly u nás právě Jizerské hory, Krkonoše a obecně sever Čech i Moravy nejvíce zasaženými oblastmi) a nejen z nich, vsadím se, že radioaktivita v zelenině a ovoci bude letos také vysoká. Napište mi o výsledku měření do diskuse na blogu iDnes. Mimochodem zvýšený výskyt izotopu jódu 131 byl tenkrát naměřen v Polsku, Španělsku, Německu, Francii, České republice, Norsku a Finsku. Takhle my si tu žijeme, samá chemie a radiace!

Stačí se na podívat, jaké hodnoty škodlivin naměřil jeden pán ze Slovenska nedávno po nákupu zeleniny a ovoce v Lídlu. Tak pěkné léto, podzim a „dobrou houbařskou sezónu“!

https://www.youtube.com/watch?v=YHIF2Xs24MY

 
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*