Ropný a plynárenský průmysl pumpuje milióny dolarů do republikánských kampaní

Ropný a plynárenský průmysl pumpuje milióny dolarů do republikánských kampaní

To by mělo každému poskytnout odpověď na dotazy o tom, kdo je kým v Americe.

Baroni fosilních paliv investovali více než 100 miliónů dolarů do republikánské prezidentské kampaně- což vzbuzuje obavy nad zvláštními zájmy v Bílém domě.

Asi jeden ze tří dolarů darovaných republikánským kandidátům od mega bohatých jedinců přišlo od lidí, kteří vděčí za své bohatství fosilním palivům- a kteří by mohli ztratit nejvíce kvůli boji proti změně klimatu.

Rozsah investicí ze strany společností na fosilní paliva do prezidentské kampaně dosáhl loni asi 107 miliónů dolarů- ještě předtím, než byl vhozen jediný hlas pro republikánské primárky.

Skupiny zabývající se kampaní uvedly, že finanční prostředky vyvolávají otázky o jaký druh pákového efektu mají společnosti na fosilní paliva zájem, pokud by se republikáni dostali do Bílého domu.

Ted Cruz, texaský senátor, který má údajně největší šanci zastavit Donalda Trupmu před republikánskou nominací, je největším příjemcem podpory finančních prostředků od společností na fosilní paliva.

prijemci financi od fosilnich spolecnosti

 

Cruz, který více než kterýkoli jiný republikánský kandidát otevřeně odmítá tradiční vědu o změnu klimatu, obdržel více než 57% finančních prostředků pro svou předvolební kampaň, čili okolo 25 miliónů dolarů od těchto společností, podle Greenpeace a deníku Guardian.

Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*