Ron Paul: „USA by se měly starat o své vlastní záležitosti, neměly by vůbec být v Sýrii“

Ron Paul: „USA by se měly starat o své vlastní záležitosti, neměly by vůbec být v Sýrii“

Spojené státy nemají právo létat nad syrským vzdušným prostorem, kde by vůbec neměly být a stanovovat hranice, ale měly by mít na paměti vlastní záležitosti. Jinak je to akt agrese, tvrdí bývalý kongresman Ron Paul.

Americký stíhací letoun sestřelil íránský ozbrojený dron patřící prosyrským vládním silám v jižní Sýrii, poblíž základny al-Tanfské oblasti, a to 20. června, kdy se dron blížil k silám podporovaným USA, podle prohlášení koalice.

To se stalo v době eskalace napětí mezi Moskvou a Washingtonem. Austrálie v úterý uvedla, že dočasně pozastavuje letecké operace v Sýrii.

Bývalý kongresman Ron Paul hovořil o posledním vývoji v Sýrii s kanálem RT.

RT: Austrálie zastavila svou spolupráci. Jak významný je tento vývoj? Proč to udělali?Ron Paul: Myslím, že je to dobře. Možná jsou dostatečně rozumní, přál bych si, abychom udělali totéž – prostě jít domů. To prostě nedává smysl. Je tam chaos. Je do toho zapojeno tolik lidí, sousedství by se o to mělo postarat a my jsme zašli příliš daleko od našeho domova. Děje se to příliš dlouho a vše začalo, když Obama v roce 2011 prohlásil: „Asad musí jít“. Ale teď, když se podmínky zhoršily, vypadá to, že Asad a jeho spojenci vyhrávají a USA nechtějí, aby osvobodili město Rakka. To prostě pokračuje dál a dál. Myslím, že je to stále totéž, co Obama nastavil – „zbavit se Asada“ a je zde mnoho frustrace, protože Asad je stále u moci a nyní se to stává velmi nebezpečné, je to nebezpečné na obou stranách. Jedna věc, která mne znepokojuje – protože jsem to viděl, jak se to dělo v průběhu let, je útok pod falešnou vlajkou. Došlo k některým nehodám. Dokonce, i když je to poctivá nehoda, nebo jde o úmysl některé strany nebo o obvinění té druhé. A předtím, než se zastaví a popřemýšlí o tom, je zde další eskalace. Když  naše letadla letí do jejich vzdušného prostoru, kde by vůbec neměly být, my vytváříme hranice a tvrdíme „nepřekračujte tyto linie, nebo budete vstupovat na naše území“. Nemáme právo to dělat. Měli bychom mít na paměti vlastní záležitosti. Neměli bychom tam být, když tak činíme, je to akt agrese a já jsem proti tomu. A myslím, že většina Američanů jsou také, pokud se dostanou ke všem informacím, které potřebují.

RT: Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov dříve uvedl, že se chtěl zeptat svého amerického protějšku, proč koalice vedená USA necílí na teroristickou skupinu An-Nusrá v Sýrii. Jakou odpověď si myslíte, že dostane?

Ron Paul: Myslím, že to bude nemastné neslané. Pravděpodobně si bude myslet, že je to v jejich zájmu, aby nedošlo k ničení radikálů, extremistů a povstalců, protože se domnívám, že si naše vláda myslí, že mohou pomoci podkopat Asada. Nemyslím si, že budou říkat: „Jo, jsou to naši kamarádi, my jsme s nimi pořád v kontaktu. Tak by tomu nebylo.“ Budou argumentovat: „musíme pomoci Kurdům“, nebo něco v tom smyslu a vymlouvat se. Myslím si, že radikálové z naší přítomnosti těží a není to nápomocné pro naše postavení z dlouhodobého hlediska, které tvrdí, že náš postoj je snaha o dosažení míru.

Ron Paul: Propaganda, kterou poslouchá americký lid, je taková, že jsou z nás dost nadšení, ale jsem si velmi jistý, že kdyby měl americký lid více informací, tak… Protože když s nimi mluvím, oni souhlasí s mými argumenty. Nedává to moc smysl, dělat to, co děláme, a proto přetrvávám ve snaze dostat se ke skutečnostem, ale snažit se eliminovat nebezpečí, snažit se dodržovat mezinárodní právo, pokoušet se dělat věci, které jsou v našem nejlepším zájmu. A pokud mluvíme o zájmu Ameriky – tak mu nepomáhá politika na Středním východě posledních 15-20 let, myslím, že to bylo všechno negativní.

Richard Black, člen republikánského státního senátu ve Virginii, řekl kanálu RT, že „USA a koalice jsou v Sýrii bez jakéhokoli povolení, bez existence jakékoli zákonné autority.“

„Někteří členové koalice mohou tvrdit: „My jasně porušujeme mezinárodní právo, možná to není v pořádku.“ Jiní se připojili ke koalici jako součást skupiny bojující proti Islámskému státu a nyní říkají: „Počkejte chvíli. Nepřišli jsme do Sýrie, abychom bojovali proti řádně zvolené syrské vládě. Šli jsme do Sýrie bojovat proti teroristické organizaci.“ Koalice tam zcela jistě není proto, aby pomáhala syrskému lidu. Je tam, aby pomáhala Saúdské Arábii šířit radikální islámskou nadvládou wahhabismu do celého světa, počínaje zeměmi, které jsou k ní blízké.

 

(InfoWars/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto:Reuters)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “Ron Paul: „USA by se měly starat o své vlastní záležitosti, neměly by vůbec být v Sýrii“

  • Když se USA pasovaly do role světového četníka tak řádí po celém světě a budou bojovat všude jenom ne na vlastním území to by tolik nevydělaly.

  • Az porazi teroristy, zbyde jako nepritel Rusko. A toho nepritele si oni pestuji, protoze bez nepritele neni duvod vyssavat staty vydaji na zbrojeni. Zbrojari proto musi vyrabet stale nepratele, aby meli odbyt. Miliony mrtvych je nezajimaji, vladu USA taky ne, protoze ta je rizena mafii, ktera nuti USA do stale novych agresivnich valek. Je to konglomerat zbrojarskych firem, bank, ktere je financuji a jejich slouhu CIA, FBI, NAS a dalsich tajnych sluzeb, smirujicich kazdeho, na kterem maji zajem. Aby ho pak mohly prinutit vydiranim k jejich podpore, nebo ho rovnou sesadi anebo zlikviduji. Vrazdy tech lidi se v USA vysetruji jako loupez, i kdyz se nic neztrati, ne jako vrazdy na objednavku. Je to ten Deep State, ktery ve skutecnosti USA ovlada, protoze disponuje moci a nesmirnymi financnimi prostredky.

  • USA financuji agrese ve svete tisknutim novych dolaru. FED zaplavila skrze QE trh tisici milardami $ bez jakehokoliv kryti. Jsou to jen bezcenne papirky. Zacalo to valkou ve Vietnamu, kterou uz USA nemohly financovat, protoze byl $ vazan na zlaty equivalent. A tak ho proste zrusily. Od te doby se $ neustale redi novymi emisemi k financovani valek, udrzovani 800 zakladen a neustalemu zbrojeni a vyvoji novych zbrani. Bude to brzy videt tohle znehodnoceni, protoze zeme prodavajici suroviny uz nechteji $ a € prijimat. Uvedomuji si, ze tyto meny jsou umele znehodnocene centralnimi bankami. Vyvola to poprask na financnich trzich, o kterem se nikomu ani nesnilo. Je to i v souvislosti s Katarem. Emiraty, Katar a Saudska Arabie od zacatku financuji teroristy a davaji jim zbrane, ktere kupuji hlavne v USA. Proto vycitat Kataru, ze on je ten padouch co teroristy podporuje je cista lez a pokrytectvi. Katar chce ksefty v jinych menach a uzavrel deal s Rusy ohledne zemniho plynu. A to tem bastardum uvizlo v krku a mohou se ted podelat vzteky! To jejich ultimatum to potvrzuje. Katar tim vybocil jako lokaj USA z jejich sfery vlivu v arabskem svete a chce delat svou vlastni politiku.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*