Ron Paul : ukončete CIA !

Ron Paul : ukončete CIA !

Bývalý kongresman Ron Paul se zasazuje o zrušení Ústřední zpravodajské služby CIA a odsuzuje je kvůli jejich kontroverzním vyslýchacím postupům.

V neděli, bývalý texaský zákonodárce a bývalý kandidát na prezidenta napsal na internetových stránkách Ron Paul Institute for Peace and Prosperity, že „ tajné akce CIA po celém světě vedly ke zničení zemí a společností a rozpoutaly nevídaný odpor vůči Spojeným státům.“

Ron-Paul

Pro naši vlastní bezpečnost, ukončete CIA!“ Neléhal Paul, který sloužil téměř tři desítky let v Kongresu a třikrát neúspěšně kandidoval na prezidenta, než loni předčasně odešel do důchodu.

I přesto, že americká vláda do značné míry omezila špinavé CIA mučící techniky, jejich nedávná rozhodnutí by měly sloužit jako připomínka, že agentura by měla jednou provždy být uložena k odpočinku, píše Paul.


Minulý týden Evropský soud pro lidská práva shledal, že americká vláda přestěhovala jednotlivce do tajných vazebních center v Polsku (a pravděpodobně i jinde), kde byli mučeni daleko od zraků veřejnosti. Polské vládě byla uložena pokuta ve výši stovek tisíc dolarů, jako náhrada škody pro dvě oběti, které se ničeho nedopustili a byli mučeni na polské půdě,“ napsal Paul.

Obamova administrativa i přes rozhodnutí soudu odmítá připustit, že taková zařízení existují a místo toho tvrdí, že takové programy byly ukončeny v roce 2009.

zdroj : http://rt.com

 

Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*