Ron Paul : Spojené státy utrácí miliardy dolarů od daňových poplatníků k ničení demokracie.

Ron Paul : Spojené státy utrácí miliardy dolarů od daňových poplatníků k ničení demokracie.

Bývalý US kongresman Ron Paul prohlásil, že Washington utrácí miliardy dolarů od svých daňových poplatníků, ke „zničení demokracie“ v zemích po celém světě. V článku publikovaném v neděli, se tento věrný kritik americké vlády také zmínil o krizi na Ukrajině, která je nejnovější ukázkou zásahu a vměšování se  Washingtonem do vnitřních zájmů jiných zemí a snaze zničit jejich demokracii.

„ Co tedy Ukrajinci dostanou? Jejich demokracie byla rozložena díky americké podpoře státního převratu v Kyjevě. V demokracii je moc předána mírovou cestou prostřednictvím výběru, ne ovládnutím vlády za pomocí rebelů z ulice. Přinejmenším tomu tak bylo,“ napsal Paul.

„ Toto není demokracie, poslat miliardy dolarů k potlačení změny zámořského režimu. Není to demokracie poslat NGO, aby přepsali zákony a Ústavu na místech jako je Ukrajina. Není to přece naše starost,“ dodal.

Ron Paul se také zmínil o projevu náměstkyně amerického ministra zahraničí Victorie Nuland, ve kterém odhalila, že Washington „investoval“ okolo 5 miliard dolarů k „propagaci demokracie“ na Ukrajině za poslední dvě dekády.

Jeho poznámky byly reakcí na přípravu další finanční podpory Ukrajině a uvalení sankcí vůči Rusku.

V pondělí američtí senátoři odhlasovali návrh zákona, který umožní poskytnout novým autoritám v Kyjevě půjčku ve výši 1 miliardu dolarů a utratit více než 100 miliónů dolarů na „propagaci demokracie a bezpečnosti“ na Ukrajině. Součástí zákona je také návrh sankcí vůči Rusku.

Washington prohlásil, že referendum konané 16. března  na Krymu, ve kterém občané v drtivé většině hlasovali pro odtržení od Ukrajiny a přičlenění k Rusku, je nelegální.


Během toho, ruský prezident Vladimír Putin v pátek podepsal smlouvu o připojení Krymu k Ruské federaci, která činí Krym jeho oficiální součástí.

Video :  Spojené státy již utratily 5 miliard dolarů k oslabení ukrajinské vlády

http://www.youtube.com/watch?v=tALgUbq7lr8

zdroj : presstv.ir překlad : svobodnenoviny.eu

Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*