Ron Paul: Prezident Obama chce „bianco šek pro válku na celém světě“.

Ron Paul: Prezident Obama chce „bianco šek pro válku na celém světě“.

Bývalý americký kongresman a kandidát na prezidenta Ron Paul, kritizoval Baracka Obamu, že požádal americký Kongres, aby povolil použití vojenské síly proti teroristické skupině Islámský stát.

V článku publikovaném na jeho internetových stránkách Paul uvedl, že účel usnesení je, aby Obama dostal úřední povolení k provádění opatření, které Obama dělá již posledních šest let.

Bývalý americký kongresman a kandidát na amerického prezidenta Ron Paul
Bývalý americký kongresman a kandidát na amerického prezidenta Ron Paul

„Toto nové usnesení schvaluje, že bude vysláno více poradců. A co je nejdůležitější, že se zdá, že to má jen dát morální schválení pro války, které již probíhají několik let,“napsal Paul.

Jeho připomínky přišly poté, co Obama požádal Kongres aby schválil dodatečnou tříletou válku proti Islámskému státu.

Usnesení by poskytlo americkému prezidentovi politické krytí doma a pevnější právní základ, na kterém, chce spustit válku proti skupině IS a jejich přidruženým skupinám.

Bývalý prezidentský kandidát napadl politiku zahraničních intervencí Washingtonu s tím, že Spojené státy bojují na Blízkém východě posledních 25 let, což vedlo k „mnohým ztrátám na životech a vynaložení velké finanční částy.“

Paul označil další oprávnění k nové válce na Blízkém východě jako „vážnou chybu.“

Politika Obamovy administrativy vyhlášení války proti IS je jako vyhlášení války proti komunismu a fašismu, podle bývalého kongresmana.

„Nepřítele nelze identifikovat nebo omezit. Jedná se o ideologie a armády nejsou schopny zastavit myšlenku, ať je špatná nebo dobrá, které se lidé brání, nebo ji podporují,“ uvedl Paul.

Paul také dospěl k závěru, že teroristická síť Islámský stát byla posílena úsilím Washingtonu.

 

zdroj : http://presstv.ir
Tomas Daleko

Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*