Ron Paul: Nukleární válka? Kvůli Venezuele?

Ron Paul: Nukleární válka? Kvůli Venezuele?

Chystá se prezident Trump napadnout Venezuelu? Jeho poradci se stále větší rozhodností opakují, že „všechny možnosti jsou na stole“ a že „americký zásah k obnovení venezuelské ústavy“ se „může ukázat jako nezbytný“. Americký ministr zahraničí Pompeo pak v neděli večer v televizním vystoupení prohlásil, že „prezident Trump by vojenskou akci proti Venezuele mohl zahájit dokonce i bez souhlasu Kongresu“. Doslova řekl: „Jsem plně přesvědčen o tom, že jakákoli akce, kterou by prezident ve věci Venezuely podnikl, by byla zákonná“.Takže zde ho máme v celé jeho velikosti. Zcela nedávno se chvástal, jak umí lhát, podvádět a krást, čímž v předstihu dal svému prohlášení o Venezuele tu nejpřesvědčivější vizitku. Ano, pravda je taková, že prezident bez souhlasu Kongresu žádné ústavní právo a zplnomocnění k zahájení války s Venezuelou či jakoukoli jinou zemí, která Spojené stát nenapadla a ani je neohrožuje, nemá. To je nevyvratitelný fakt.

A pak, jaká to ironie, když Pompeo a další neokonzervativci jsou hotovi napadnout Venezuelu, aby „obnovili její ústavu“, a přitom se ani v nejmenším neohlížejí na ústavu svou vlastní.

A vraťme se i o nějaký čas zpět. Zatímco Washington po dobu dvou let paralyzovala ničím nedoložená prohlášení o tom, jak se Rusko zasloužilo o zvolení Trumpa prezidentem, jak licoměrně se pak každému zdravě uvažujícímu člověku musí jevit snaha Washingtonu otevřeně do výsledků voleb v zahraničí zasahovat a tyto pak podle svých představ i revidovat? Demokraté samozřejmě hovoří od rána do večera o potřebě zbavit Trumpa prezidentského úřadu, ale určitě by si jako záminku k tomuto kroku nezvolili jeho nelegální válku. Protože jak oni, tak republikáni nelegální války milují. A bohužel, kdyby prezident Trump o něj stál, neměl by se souhlasem Kongresu k zahájení války s Venezuelou nejmenší problém. A americká současná média jsou zrovna tak, jak byla v r. 2003 před válkou v Iráku, pro vojenské řešení s Venezuelou rukama i nohama.

Skutečností nicméně zůstává, že dokonce i válka „ústavní“ proti Venezuele by nebyla válkou spravedlivou. Byla by to válka agresivní a hanebná, za kterou by Washington zbytek světa odsoudil – a to bez ohledu na to, jak usilovně americká mainstreamová média pumpují do světa své proválečné lži a média nezávislá se ocitají v palbě kritiky za to, že nejsou ve sporu s Venezuelou dost vlastenecká a proamerická.

I tak si však největší míru rozhořčení amerických médií sklidil až prezident Trump – a to za nejrozumnější věc, kterou kdy v poslední době učinil. A to když v průběhu minulého týdne telefonicky promluvil o situaci ve Venezuele s ruským prezidentem Putinem. A tak zatímco Trumpovi neokonzervativní poradci činí možné i nemožné, aby svého šéfa přesvědčili o tom, že válka je jediná možnost, která USA ve sporu s Venezuelou zbývá, musíme doufat, že prezident Putin dokázal Trumpovi vysvětlit, že tou možností je něco zcela odlišného: nechat totiž na Venezuelanech samotných, aby si svůj problém vyřešili sami mezi sebou.

Jistě, USA společně s Rusy by mohli umožnit diskuzi mezi venezuelskou vládou a opozicí, ale možnost druhá, jíž je americké napadení Venezuely, by naprosto jistě skončilo tak, jak skončily všechny předchozí války neokonzervativci vedené: to je totální katastrofou.

Americká média samozřejmě soptí zlostí nad tím, že si Trump dovolil s Putinem mluvit – a to i když si pro tento rozhovor vybral až okamžik nejnaléhavější: Totiž ten, kdy neokozervativci prosazují přímou konfrontaci, která by do konfliktu zatáhla i Rusko.

Opravdu tedy upřednostňují nukleární válku? Kvůli Venezuele?

 

Z článku na webu Global Research vybral a přeložil Lubomír Man
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Ron Paul: Nukleární válka? Kvůli Venezuele?

  • Dříve nebo později si USA vezmou větší sousto, než dokážou zvládnout. USA jsou v nezáviděníhodné situaci. Bez válek zkrachují, protože hlavním zdrojem příjmů je prodej zbraní. Ale dokážou válčit na tolika frontách? Konvenčními zbraněmi ne. Až se namočí do větší války, použijí jaderné zbraně. Doufejme, že se postupně Svět spojí proti agresivitě USA a že i vazalské státy pochopí, že jsou USA velmi nebezpečný spojenec.
    USA se dlouhodobě snaží o vyvolání velké války v Evropě, která by pro ně znamenala hospodářský růst. Když to nejde v Evropě, zkouší to ve Venezuele. Od druhé světové války se v tomto ohledu nezměnilo nic. Zničit vše, co se dá, aby obnova země byla na USA závislá. K tomu si dosadí ve vybombardovaných zemích své politické loutky.
    Otevřeme oči, USA nejsou našim přirozeným spojencem. Neměli bychom být tupými šiřiteli názorů, že nás ohrožuje Rusko nebo Čína. Ohrožují na globálním trhu USA a ty se snaží bránit sankcemi, špinavou zpravodajskou hrou.
    Německo už začíná chápat, že poslouchat tupě USA znamená zbavit se své ekonomické nezávislosti. Až se poslední okupovaná země v Evropě zbaví svých okupantů, může se Evropa rozvíjet. Do té doby budeme jen tupě poslouchat USA, abychom americkým firmám uvolnili ruský a čínský trh.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*