Ron Paul: Nemůžeme prostě tu Sýrii nechat na pokoji?

Ron Paul: Nemůžeme prostě tu Sýrii nechat na pokoji?

Asad měl už být dávno pryč. Prezident Obama si myslel, že to bude jen další operace na „změnu režimu“ a možná že Asad skončí jako Saddám Husajn nebo Janukovyč. Nebo možná jako Kaddáfí. Ale měl být už pryč. Spojené státy utrácejí miliardy dolarů na to, aby se ho zbavily a dokonce poskytly zbraně a výcvik takovým radikálům, kteří dne 11. září zaútočili na Spojené státy.

Ale s pomocí svých spojenců Asad téměř porazil toto v zahraničí sponzorované povstání.Spojené státy s ním bojovaly na každém kroku. Pokaždé, když syrská armáda přistoupila k jinému obsazenému městu nebo provincii, Washington a jeho poslušní spojenci vydali obvyklé varování, že Asad neosvobozuje toto území, ale ve skutečnosti se snaží zabít více svých občanů.

Vzpomínáte na Aleppo, kde USA tvrdily, že Asad plánuje hromadné vraždění, až znovu získá kontrolu? Jako obvykle nezkonzervativci a média byli úplně mimo. Dokonce i OSN přiznala, že s Aleppem opět v rukou syrské vlády se stovky tisíc Syřanů skutečně vrátilo zpět. Měli bychom věřit, že se ochotně vrátili, aby je mohl Asad zabít?

Pravdou je, že Aleppo se rekonstruuje. Křesťané oslavovali na jaře Velikonoce poprvé za několik let. Nedocházelo zde k žádnému vraždění poté, co Al-Kájda a ISIS ztratily kontrolu. Věřte mi, že pokud by docházelo k nějakému vraždění, slyšeli bychom to v médiích!

Takže nyní se syrská armáda a její spojenci připravují na osvobození poslední syrské provincie Idlib a (americký) ministr zahraničí Mike Pompeo varuje syrskou vládu před opětovným převzetím vlastního území. Pompeo napsal v pátek na Twitteru, že: „Tři milióny syřanů, kteří byli vysídleni ze svých domovů a jsou nyní v Idlibu, budou touto agresí trpět. Není to dobré. Svět se dívá.“

Trumpův poradce pro národní bezpečnost John Bolton také varoval syrskou vládu, že Spojené státy zaútočí, pokud použije v Idlibu chemické zbraně. Toto varování samozřejmě slouží jako otevřená výzva rebelům, kteří v současné době ovládají Idlib, aby provedli další útok pod falešnou vlajkou  a užívali si americké podpory.

Bolton a Pompeo vykreslují Idlib jako mírovou provincii, která odolává násilí před Asadem o němž tvrdí, že rád zabíjí vlastí lid. Ale kdo kontroluje provincii Idlib? Zvláštní vyslanec prezidenta Trumpa pro globální koalici proti ISIS Brett McGurk v minulém roce ve Washingtonu uvedl, že „provincie Idlib je od 9. září největším a bezpečným přístavem Al-Kájdy, která je přímo napojena na Aymana al Zawahiriho, což je obrovský problém.“

Mohl by někdo, prosím, připomenout Pompeovi a Boltonovi, že A-Kájda jsou zlí hoši?

Po šesti letech zahraniční operace na změnu režimu v Sýrii, kde byly zabity stovky tisíc lidí a země se téměř dostala do rukou ISIS a Al-Kájdy, je syrská armáda na pokraji vítězství. Asad je sotva svatým, ale opravdu si někdo myslí, že Al-Kájda a ISIS jsou vhodnější? Koneckonců, kolik Syřanů opustilo zemi, když byl Asad u moci proti tomu, když Amerikou podporovaní „rebelové“ začali zemi přebírat?

Američané by měli být pobouřeni, že Pompeo a Bolton brání v Idlibu Al-Kájdu. Je čas, aby neokonzervativci přiznali, že prohráli. Je načase vrátit Sýrii Syřanům. Je načase stáhnou americké jednotky ze Sýrie. Je na čase Sýrii opustit!

http://ronpaulinstitute.org/archives/featured-articles/2018/september/03/can-t-we-just-leave-syria-alone/
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*