Ron Paul: Jak ukončit korejskou krizi

Ron Paul: Jak ukončit korejskou krizi

Probíhající krize mezi USA a Severní Koreou, která upadla na úroveň posměchů na školním dvorku by měla být připomínána jako jedna z nejbizarnějších, nebezpečnějších a nejhanebnějších kapitol v dějinách americké zahraniční politiky.     

Prezident Trump, který má v rukou životy miliónů Korejců a Američanů, se uchýlil k tomu, nazývat severokorejského diktátora „raketovým mužem na sebevražedné misi“. Proč? Aby jej vyprovokoval k nějaké akci, která by vyvolala americkou reakci? Možná, že americký prezident na to ani nebude čekat. Vzpomínáme si podle falešné vlajky v Tonkinském zálivu, že provokace ani nemusí být skutečná. Jsme na extrémně nebezpečném teritoriu a Kongres z větší části buď nadále spí, nebo jásá nad řinčením zbraní.

Nyní máme severokorejské hrozby, že detonují vodíkovou bombu nad Tichým oceánem a americké hrozby, že bude „ zcela zničena“ celá země.

Řekli nám, že severokorejský vůdce Kim Čong-un je „šílený“. To je to stejné, co říkali o Saddámovi, Kaddáfím, Asadovi a všemi ostatními, na které neokonzervativci cílí americkými vojenskými akcemi. Nemusíme být fanoušky Severní Koreje, abychom byli skeptičtí vůči válečné propagandě prezentované v mainstreamových médiích ve prospěch neokonzervativců a vojensko-průmyslového komplexu.

Kde jsou ty chladnější hlavy ve Washingtonu, aby zmírnily tento válečný stav?A co situaci zhoršuje, v historii konfliktu existuje jen velmi málo pochopení. Spojené státy vynakládají více na svou armádu jako dalších deset zemí dohromady s tisíci jadernými zbraněmi, které mohou několikrát zničit svět. Téměř před 70 lety Amerikou vedený útok na Koreu vedl k masové destrukci a smrti téměř 30 procent severokorejské populace. Tato válka ještě neskončila.

Proč nebyla podepsána mírová smlouva? Nově zvolený jihokorejský prezident Moon Jae-in navrhl přímé vyjednávání se Severní Koreou vedoucí k mírové dohodě. USA s tímto bilaterálním procesem nesouhlasí. Ve skutečnosti se USA vysmály i dokonale rozumné nabídce Rusů a Číňanů se souhlasem Severokorejců o „dvojím zmrazení“ – Severokorejci by pozastavili odpalování raket, pokud by USA a Jižní Korea pozastavily vojenská cvičení mířená ke svržení severokorejské vlády.

Kde jsou tedy ty chladnější hlavy? Povzbudivě, nacházejí se v Jižní Koreji, která by jistě masivně utrpěla, kdyby vypukla válka. Zatímco se americká velvyslankyně v OSN Nikki Haleyová chlubila, že nové sankce OSN proti Severní Koreji povedou k téměř úplné blokaci země (válečný akt), jihokorejská vláda minulý týden učinila něco, co šokovalo svět: oznámila, že pošle do Severní Koreje humanitární pomoc ve výši 8 miliónů dolarů pro těhotné ženy a malé děti. Spojené státy a jejich spojenci jsou kvůli tomuto kroku rozzuřeni, ale jak se může někdo odvolávat na „humanitářství“ a zároveň ukládat sankce, jejichž cílem je vyhladovět civilisty, dokud se nepokusí o svržení jejich vlády?

Jak tedy lehce vyřešit sedmdesát let starou krizi: stáhnout všechny americké jednotky ze Severní Koreje, ukončit všechna vojenská cvičení na severokorejské hranici, povzbudit přímé rozhovory mezi Severem a Jihem a nabídnout hostování nebo pozorování s mezinárodními delegacemi včetně Rusů a Číňanů.

Urážky jako na školním hřišti mezi Donaldem Trumpem a Kim Čong-unem nejsou legrační. Jsou ve skutečnosti urážkou nás všech ostatních!

 

(Ronpaulinstitute/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*