Ron Paul: Americká stínová vláda určuje pokyny pro zahraniční politiku

Ron Paul: Americká stínová vláda určuje pokyny pro zahraniční politiku

Bývalý republikánský kongresman a kandidát na amerického prezidenta Ron Paul varoval před hrozbami, které pod vládou Trumpa představuje americký vojensko-průmyslový komplex, jenž chce zvýšit prodej zbraní.

Paul uvedl, že americký výrobce zbraní, který je jednou z nejmocnějších skupin v americké stínové vládě a má obrovský vliv na Trumpa, určuje pokyny pro americkou zahraniční politiku.Americký prezident Donald Trump během víkendu potvrdil, že plánuje stáhnout USA ze Smlouvy o jaderných zbraních z roku 1987, známé pod zkratkou „INF“ a uvedl, že Moskva porušila dohodu o jaderných zbraních z doby studené války. Smlouva omezovala šíření jaderných zbraní.

„Americká zahraniční politika se neubírá směrem, kterým bychom chtěli jít. Ve vojensko-průmyslovém komplexu je neporazitelný protivník,“ uvedl Paul v rozhovoru. „Jsou opravdu velmi mocní,“ řekl Paul s odkazem na americké výrobce zbraní.

Paul také uvedl, že Trumpův poradce pro národní bezpečnost John Bolton, který údajně přesvědčil Trumpa, aby se ze smlouvy INF vymanil, byl nedávno v Moskvě, aby informoval Rusy o záměru Trumpa zrušit tuto dohodu.

„Celá myšlenka nesnášenlivosti, mít nepřítele, zdá se, že rusofobie je vhodná věc,“ která zvyšuje prodej zbraní, uvedl Paul.

Paul se odkazoval na americkou zahraniční politiku týkající se Íránu a Saúdské Arábie jako příklady úsilí Trumpa zvýšit prodeje zbraní.

„Trump nás stáhl z jaderné smlouvy s Íránem, což vyvolává více potíží a podněty mít více zbraní. Nedávno také došlo k incidentu se Saúdskou Arábií. Trump řekl, že nemůže Saúdskou Arábii potrestat, protože jde o business.

„Trump to myslí vážně. Chce se vymanit ze smlouvy s Ruskem. Až donedávna si na ni nikdo nestěžoval. Najednou to Rusi údajně dělají léta – stavějí intermediární střely – a my to musíme zastavit,“ uvedl Paul.

Paul uvedl, že zahraniční politika Trumpovy administrativy, která prosazuje válku, je „pouhou záminkou k vynaložení více peněz.“

Paul uvedl, že hlasování proti americkému vojensko-průmyslovému komplexu považují američtí politici za nevlastenecké.

„Nemůžete říci ne, protože pokud řeknete ne vojenským výdajům, znamená to, že jste protiameričtí, protivojenští a nezáleží vám na národní obraně. A tento argument může být někdy únavný, protože já ho považuji za klamný argument a měli bychom mluvit, v čem spočívá skutečná národní bezpečnost.“

Trump poslal Johna Boltona do Moskvy, aby informoval Rusy o jeho rozhodnutí odstoupit od Smlouvy INF, která existovala od roku 1987, byla to smlouva mezi Bushem a Gorbačovem, která omezila vývoj jaderných zbraní.

Moskva varovala, že podnikne protiopatření.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*