Rodina uprchlíků v Německu dostala měsíčně více než 7 300 eur

Rodina uprchlíků v Německu dostala měsíčně více než 7 300 eur

Vzhledem k tomu, že jejich azylové řízení trvalo více než 15 měsíců, rodina uprchlíků dostane měsíčně 7 300 eur (přibližně 185.000 Kč).       

Podrobnosti o desetičlenné rodině uprchlíků pravděpodobně unikly z imigračního úřadu v okrese Lipsko. Zveřejnění kopie rozhodnutí německého imigračního úřadu na internetu vyvolalo velký rozruch.

Berlínský poslanec Kai Wegner uvedl: „Je skandální, že naše sociální pomoc dává některým rodinám uprchlíků příjmy, o kterých mohou běžní příjemci jen snít. Zákony je třeba co nejrychleji přizpůsobit.“Podle deníku Bil dam Sonntag, více než dva roky od vypuknutí migrační krize je stále otevřeno 57.693 azylových řízení a každá čtvrtá procedura trvá více než 15 měsíců. Tak žadatelé o azyl, kteří tak dlouho čekají na rozhodnutí, získají jak benefity žadatelů o azyl tak peníze ze sociální pomoci.

V důsledku toho jsou platby žadatelům o azyl zdvojnásobeny a náklady na nájmy jsou za ně uhrazeny. U 14 000 otevřených případů, které čekají na vyřízení déle než 15 měsíců, jsou dodatečné výdaje nejméně 33 miliónů eur ročně.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Rodina uprchlíků v Německu dostala měsíčně více než 7 300 eur

  • Jen si uprchlíky hýčkejte, hřejete si hada na svých prsou. Nám je sem neposílejte my ještě používáme selský rozum a dosud nejsme naprogramováni. Teda aspoň většina. Někteří u nás hlavně ti EU patolízalové jsou už také duševně ztraceni.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*