Rodina pasažérů letu MH370 podala žalobu na Malajsijské aerolinky a vládu.

Rodina pasažérů letu MH370 podala žalobu na Malajsijské aerolinky a vládu.

Malajsijská rodina podala žalobu na vládu země a Malajsijské aerolinky za nedbalost ohledně zmizení letu MH370.

Žaloba byla podána právníky, jménem dvou mladých synů Jee Jing Hanga, který byl na palubě letadla, když zmizelo dne 8. března s 239 lidmi na palubě.

boeing 777

Gagy Chong, právník zastupující rodinu uvedl, že žaloba byla podána k malajsijskému soudu v pátek.

Rodina žaluje leteckou společnost pro porušení smlouvy s tím, že dopravce nesplnil svou smluvní odpovědnost, dopravit Hanga na místo určení.

Rodina také žaluje Malajsijskou vládu, Úřad pro letectví, Imigrační oddělení a letectvo za nedbalost.

Naši klienti chtějí znát pravdu. Máme důvěru v naše soudnictví a doufáme, že tento případ bude vyslyšen a budou se jím spravedlivě zabývat,“ bylo uvedeno v prohlášení právního týmu rodiny.

Chong také uvedl, že rodina bude usilovat o náhradu škody, ale odmítl specifikovat částku.

Boeing 777, letu MH370 zmizel na cestě z Kuala Lumpur do Pekingu, což vyvolalo jednu z největších leteckých záhad v dějinách.

Malajsijská vláda se domnívá, že byl let přesměrován daleko do jižního Indického oceánu, vzhledem k útržkovým satelitním záznamům, ale nebyla zjištěna žádná stopa, a to i přes rozsáhlé pátrání.


Ani vláda, ani letecká společnost neodhalily žádné výsledky z šetření, které byly zahájeny v důsledku tragédie s tvrzením, že pouze nalezení ztraceného Boeingu 777 nám může poskytnou úplné odpovědi.

Někteří další příbuzní obviňují vládu a leteckou společnost kvůli zpackané reakce a kvůli zatajování skutečností, které usilovně popírají.

Malajsijské letectvo čelilo kritice, když přiznalo, že vojenský radar let sledoval kvůli výkyvům dráhy v malajsijském vzdušném prostoru.

Letectvo ale nepodniklo žádnou akci s tím, že výkyv na radaru nebyl považován za bezpečnostní hrozbu.

zdroj : http://www.theguardian.com
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*