Režim Janukovyče musí být potrestán ?

Režim Janukovyče musí být potrestán ?

Napsal redaktor iDnes Luboš Palata. Cituji: „Už třetí měsíc chodí Ukrajinci na Majdan a pod vlajkami Ukrajiny chtějí novou vládu, nového prezidenta, nebo přinejmenším předčasné volby parlamentu a prezidenta. Tři měsíce s nimi i opozičními vůdci hraje prezident Viktor Janukovyč a vládní moc hru na zdržovanou. Hru, která stála životy už desítek lidí a zdraví stovek raněných. Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/komentar-k-situaci-na-ukrajine-de7-/zahranicni.aspx?c=A140219_092516_domaci_jj

Již několik měsíců probíhají na Ukrajině demonstrace doprovázené výtržnostmi, zapalováním a ničením cizího majetku. Dá se říct, že policie doposud postupovala velmi zdrženlivě, zdokumentované jsou případy metání kamenů demonstranty na policisty z velkých praků a dokonce jsou vidět i hořící policisté. Za této situace by kterýkoliv západní režim nasadil vodní děla a tvrdě zasáhl. Neumím si představit, co by se dělo, kdyby demonstranti zapalovali a zabíjeli policisty v USA. Myslím si, že v tomto případě by policie zasáhla s největší tvrdostí.

jaromir petrik

Janukovyč se místo toho stále snaží vyjednávat a uklidňovat situaci. Samozřejmě se mu to nedaří, protože demonstranti mají jediný cíl – jeho svržení. K tomu musíme dodat, že Janukovyč byl demokraticky zvoleným prezidentem, což nezpochybnil ani Západ.

Nyní agresivita demonstrantů přesáhla všechny meze. V Kyjevě zapálili barikády z pneumatik, ze dřeva a všechno co se dalo. Zapálili dokonce i budovu, ve které sídlí tzv. Centrum jejich odporu.

A došlo to tak daleko, že se střílí a jsou mrtví následkem střelby. Jenže střelby koho? Že by policisté stříleli ostrými náboji do demonstrantů? Nic takového není prokázáno. Že by stříleli nějací střelci najati Janukovyčem? Není však logické si položit otázku, zda by mu to prospělo?

Logicky vše nasvědčuje tomu, že čím více mrtvých, tím více to prospěje výtržníkům, kteří si říkají bojovníci za svobodu a demokracii.

Západ zde bojuje o svůj vliv na Ukrajině, kdy skutečný nepřítel je Rusko.

V našich médiích se nedočteme jediný projev, či proslov prezidenta Janukovyče a členů jeho vlády.

ukrajina

V našich i západních médiích mají prostor POUZE Janukovyčovi odpůrci. Jiný názor, než že za vše může Janukovyč (nebo Putin) vlastníci médií Reuters či CNN nepřipustí.

Nepřipomíná vám to vážení čtenáři neuvěřitelně špinavé kampaně, když se se NATO chystalo napadnout Srbsko, nebo USA Irák a Francie s Británií Lybii? Západní „svobodná“ média nepřipustila žádný názor ať již Miloševiče, Saddáma Husajna, nebo Kaddáfího. Předem je odsoudila jako zločince, poté Západ vojensky napadl jejich země a tyto představitele dal zavraždit.

To samé se nyní děje v případě Ukrajiny. Místo,aby světová média odsoudila řádění výtržníků, kteří zapalují a nyní i zabíjejí policisty, tak naopak světová média tyto výtržníky obhajují jako bojovníky za svobodu.

A redaktoři jako Luboš Palata z iDnesu této demagogii slouží. Vždycky jsem se styděl za jednostrannou demagogii před rokem 1989 v našich médiích. V Rudém Právu s proslulým Jaroslavem Kojzarem. Během doby, co však sleduji naši politiku po roce 1989 jsme sklouzli do opačného tábora. A bohužel ještě v horší míře, kdy opět nepřipustíme názor druhé strany. Navíc se stavíme na stranu násilí, kterou pokrytecky nazývame bojem za svobodu a demokracii.

Švédský ministr zahraničí Carl Bildt zaútočil na prezidenta Janukovyče. „Aby bylo jasno. Konečná odpovědnost za úmrtí a zranění padá na prezidenta Janukovyče. Má na rukou krev,“ napsal na Twitteru.

Já se jen zeptám.

A Západ nemá na rukou krev, když jednostranně podporuje výtržníky v jejich řádění a nyní i vraždách?

Publikováno se svolením autora jaromirpetrik.blog.idnes.cz

Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*