Repatriace zlata do Německa pokračuje.

Repatriace zlata do Německa pokračuje.

Do roku 2020 má Bundesbanka v úmyslu uložit polovinu německých zlatých rezerv do vlastních trezorů v Německu. Druhá polovina zůstane ve skladech partnerských centrálních bank v New Yorku a Londýně. S tímto novým plánem skladování zlatých rezerv Bundesbanka sleduje dva základní cíle. Chce vybudovat důvěru v tuzemsku a přitom zachovat rychlou možnost výměny zlata za cizí měny a naopak. Proto chce držet část zlata v obchodních centrech v zahraničí.

Následující tabulka ukazuje současné a předpokládané budoucí přidělování německých zlatých rezerv do různých úložných míst:

zlato nemecko

Postupně je plánováno přemístění 300 tun zlata z New York do Frankfurtu nad Mohanem, stejně jako další 374 tun z Paříže do Frankfurtu do roku 2020. Od ledna 2013 se do Německa vrátilo 366 tun zlata, přitom během roku 2013 přišlo z New Yorku pouhých 5 tun.

Zrušení rezerv z úložiště v Paříži odráží změny rámcových podmínek od zavedení eura. Vzhledem k tomu, že Francie, stejně jako v Německo, má euro jako svou národní měnu, Bundesbanka není závislá na Paříži. Finanční centrum v Paříži, které sloužilo k výměně zlata pro mezinárodní rezervní měny, vznikne v Německu. Kapacita je nyní k dispozici v Bundesbance a vlastní trezory jsou v Německu. Zlaté cihličky se nyní přestěhují z Paříže do Frankfurtu.

Od ledna 2015 do listopadu 2015 poklesl podle statistik Federálního rezervního systému objem skladovaných cihel o 124 tun zlata. Vzhledem k tomu, že Bundesbanka převezla pouze 110 tun, znamená to, že i jiní začali proces stahování zlatých rezerv z USA.

Návrat zlata do Německa je starý a bolestivý příběh. Společnost opakovaně požadovala od politiků, aby zajistili převoz všech zlatých rezervy do domácích trezorů, a to zejména u zlata, které je uloženo ve Spojených státech.

Během krize je zlato poslední ochranou ekonomické bezpečnosti a chrání národní suverenitu. Ochrana finanční bezpečnosti je mnohem důležitější než dřív. Měnové zlato v majetku státu představuje kus národní suverenity. Je to současně účinný nástroj pro řešení finančních závazků. Zlatá cihla je přesně to, co zajišťuje krytí rezervní měny.

Zajímavé v tomto případě je o to, že autenticita ingotů způsobila vrásky pochybností na čelech odborníků. Bundesbanka uvádí, že všechny kontroly jsou dokončeny a není závad. Ale nepublikuje skutečný počet ingotů, jejich hmotnosti, čistotu a rok výroby. Německá centrální banka zveřejňuje pouze seznam položek s inventárními čísly. Toto podle expertů nevypovídá o kvalitě zlata vůbec nic. Podle zástupců regulátora jsou tyto informace dostačující pro účely skladování. Prý nemá smysl zveřejňovat další podrobnosti.

Zástupci centrální banky nevysvětlili, proč návrat tak malého objemu zlata bude trvat 5 let. Nikdo nemůže vysvětlit, proč bylo v roce 2013 vráceno jen 5 tun a v roce 2015 už 100 tun. Co se změnilo?

Tisková zpráva
Prezentace Deutsche Bundesbank

zlato

 

Převzato z http://news.e-republika.cz

Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “Repatriace zlata do Německa pokračuje.

  • Ale to Němci nevědí, že v amerických trezorech je pavučina jako hrom. Tak kde by to jejich zlato asi bylo? Naše je taky ukradené po 2 sv. válce, navíc ještě ten blbec nosatej Tošovský prodal tuny zlata za tehdejší 316,- kč za unci, to jsem opravdu nikdy nepochopila, proč to prodal? Zlato nikomu v bance nepřekáží, nekazí se, ba naopak jakou by dnes mělo hodnotu? Už abysme ty hajzly vyhodili od všech koryt.

  • No že to chce mít Německo doma aspon z poloviny je jasný.Méně jasné je ,proč musí půlku nechat ve amerických bankách,když USA jsou totálně na dně.Tam vládne FED a ten má jenom to, co zrovna řekne.Německo je okupované na věčné časy a tak o sobě pochopitelně nemůže samo rozhodovat.

  • Většina zlata co má někde ležet v trezoru, tam ve skutečnosti vůbec není. je to podobné jako s penězi. Odtud plynou ty problémy s vracením.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*