Řekové protestovali proti migrační politice, zatímco vláda za poslední 4 měsíce přijala 40 000 přistěhovalců

Řekové protestovali proti migrační politice, zatímco vláda za poslední 4 měsíce přijala 40 000 přistěhovalců

Obyvatelé řeckého města, které se chystá přijmout novou vlnu žadatelů o azyl, se vydali do ulic, aby protestovali proti tomuto kroku, uprostřed narůstajícího hněvu nad přílivem uprchlíků, kteří proudí do země.Demonstranti v severním Soluni vyzvali Atény, aby vystěhovaly všechny nelegální přistěhovalce a uzavřely pro ně hranice. Záběr z pochodu ukázal demonstranty nesoucím prapory a řecké vlajky, zatímco aktivista v přední části průvodu držel ikonu Panny Marie.

Aktivisté si myslí, že jejich pravoslavná víra je podle agentury Ruptly pod útokem „islámské hrozby“.

 

Soluň a okolní města byla vybrána, aby hostila tisíce migrantů, které chtějí Atény přesídlit z přeplněných zařízení na řeckých ostrovech na pevninu. Podle zpráv bylo přes víkend přemístěno z řeckých ostrovů na místa na pevnině asi 900 lidí. Vláda plánuje do konce roku přemístit celkem 20 000 uprchlíků.

Pouze za poslední čtyři měsíce Řecko přijalo „40 000 migrantů a uprchlíků“, řekl ministr pro migraci Giorgos Koumoutsakos místním sdělovacím prostředkům. Dodal, že pevnina musí „prokázat solidaritu“ s příhraničními regiony, které „nesly nápor“ přílivu migrantů.

Atény byly opakovaně ve sporu s Bruselem ohledně migrační politiky Evropské unie. Země, která je již brzděna ekonomickými obtížemi, byla jedním z hlavních vstupních bodů pro uprchlíky přicházející do Evropy – a nesla břemeno ubytování desítek tisíc žadatelů o azyl.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Řekové protestovali proti migrační politice, zatímco vláda za poslední 4 měsíce přijala 40 000 přistěhovalců

  • Je moc hezké, když plebs i jím zvolení a placení politici táhnou za jeden provaz 😉

  • Řecko chce přes zimu ubytovat přivandrovalce v hotelích, kde přes léto mají být turisté. Nedovedu si představit, že bych jel v létě do hotelu, kde půl roku „bydleli“ lidé, kteří nemají základní hygienické návyky, mají nemoci, které jsou pro Evropana smrtelné. Hotely nejspíš budou zdevastované. Rozhodnutí se Řekům vrátí v turistické sezoně.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*